Вмикати фари на трасі тепер потрібно завжди. В Україні починають діяти зміни в правилах дорожнього руху, запроваджені постановою Кабміну №1105.

З 1 травня водії зобов'язані завжди за межами населених пунктів їздити з увімкненими денними ходовими вогнями або ближнім світлом. Раніше така норма діяла тільки з жовтня по травень, у період короткого світлового дня. За порушення нового правила передбачено штраф - від 425 до 510 грн.

У поліції вважають, що це знизить кількість ДТП: застосування таких правил у країнах Європи призвело до скорочення аварій на 10-15%.

Також в українських ПДР змінили і правила зупинки. Тепер на узбіччях доріг і автомагістралей зупинка заборонена за межами дії відповідних знаків. Зупинятися можна буде тільки в спеціально відведених і позначених місцях. За порушення передбачено штраф - 340 грн.

Також змінилися правила перевезення дітей. Якщо раніше перевозити дітей у спеціальних утримувальних пристроях було необхідно до досягнення 12 років і зросту 145 см, то тепер ця вимога стосується дітей зростом до 150 см. Штраф за порушення - 510 грн, а в разі повторного порушення протягом року - 850 грн.