У Харкові у травні відкриється офіс всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні", який стане інструментом для налагодження діалогу між державою та бізнесом в регіоні. Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

"До 1 травня ми плануємо відкрити перший такий центр у Харківській області. А до кінця року збираємося запустити ще 5 філій у всіх районах області", - зазначив Котуков.

Він пояснив, що в офісах "Зроблено в Україні" кожен підприємець та особа, яка хоче займатися власною справою, зможе отримати вичерпну інформацію про наявні державні програми підтримки бізнесу та можливості для розвитку.

Серед таких програм Котуков назвав "єРобота", "єОселя", "Доступні кредити 5-7-9%", гранти на відкриття власної справи, регіональну підтримку бізнесу, гранти на тепличне господарство, садівництво, ягідництво, виноградарство, а також компенсації на закупівлю вітчизняної сільгосптехніки.

З липня 2022 року уряд запровадив проєкт єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу.

Програма "єОселя" працюэ у Харківському регіоні з 1 серпня 2023 року. Вона була ініційована президентом України Володимиром Зеленським. За нею можна отримати кредит на придбання житла за кредитною ставкою - 3%;

Окрім того, продовжує діяти програма ваучерів на навчання за 124 професіями та спеціальностями, перелік яких цьогоріч планується розширити.

"Актуальними є медсестринство, психологія, дошкільна освіта, професії кухаря, медика, водія, фармацевта, трактористів-машиністів", - уточнив посадовець.

Окрім того, надається компенсація роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. 

"Нині можемо компенсувати до 71 тисячі гривень за облаштування робочих місць у разі працевлаштування осіб з інвалідністю ІІ групи і до 106,5 тисячі гривень для осіб з інвалідністю І групи. Це дає можливість купити крісло, столи, стільці, монітори, спеціальну клавіатуру, розсувні системи для дверей, сенсорні системи для того, щоб людям з інвалідністю було зручно працювати", – розповів Олександр Котуков.