Харків пережив аномально теплий лютий. Середня температура повітря в регіоні за місяць склала +0.8°, хоча нормою для останнього зимового місяця є 3,9° морозу. Про це повідомили в гідрометцентрі.

Для озимих культур негативного впливу не мали ані підвищена температура повітря, ані незначний сніговий покрив.

У березні середньомісячна температура в Харківській області зазвичай складає від 0,5° до 2,1° тепла. Максимально теплі дні в березні були у 1983 році, коли повітря прогрілося до +24 градусів. Найхолодніше було у 1964-му: в деякі дни стовпчик термометру опустився до 35° морозу.

Приходом весни метеорологи вважають період, коли середньодобова температура повітря переходить через 0° і тримається так 5-6 днів. У березні це зазвичай відбувається з 5 по 14 число, але цього року метеорологічна весна прийшла в Харківську область фактично на місяць раніше - на початку лютого. 

У середньому за березень випадає від 36 до 47 мм опадів. Фахівці зазначають, що у березні можливі хуртовини й ожеледь на 1 – 5 днів, від 2 до 9 днів  можуть бути туманними.

Відзначмо, що минулого року Харків пережив аномальні теплі вересень і жовтень, а метеорологічна зима розпочалася в регіоні на 20 днів пізніше, ніж зазвичай.

Погоду на цей тиждень - читайте тут.