Історія кредитування має давнє коріння: спочатку зерно, а потім і гроші в борг брали стародавні єгиптяни, греки та римляни. У наступні три тисячоліття, з розвитком економічного прогресу, вдосконалювалися інструменти, форми, процедура та призначення кредитів. У наш час одними з найпопулярніших є онлайн-позики, доступні для більшості споживачів.

Що таке онлайн-кредитування

Під онлайн-кредитами мають на увазі дистанційне отримання грошової позики. Така послуга поки що не доступна в банківських організаціях: клієнтам останніх для оформлення документів обов’язково необхідно особисто прийти до відділення.Позика на карту терміново, взагалі без відвідування офісу, видається лише у спеціалізованих фінансових компаніях, де весь процес кредитування, включно з поданням заявки та перевіркою позичальника, переведено в автоматичний режим.

Щоб отримати доступ до фінансових послуг, клієнту потрібно зареєструватися на сайті та заповнити електронну анкету. Кредитор (мікрофінансова організація) віддалено ідентифікує потенційного позичальника, оцінює його за допомогою спеціальних скорингових систем та ухвалює рішення про надання позики. У разі позитивного рішення клієнту пропонують підписати електронний договір за допомогою СМС-кодів, після чого кредитор здійснює переказ коштів на банківську картку.

Чому це актуально

Для багатьох онлайн-позики стали справжнім порятунком.

Що робити людині, у якої несподівано захворів зуб і терміново потрібно позичити кілька тисяч гривень до зарплати на оплату послуг дантиста? Куди звернутися студенту, у якого немає постійної офіційної роботи, але є гарний сезонний підробіток, якщо в нього вийшов з ладу дисплей смартфона, а гонорар роботодавець перерахує лише післязавтра?

Таких ситуацій — безліч:

  • терміново потрібен подарунок на день народження;

  • зламався холодильник або кондиціонер;

  • з’явилася можливість купити потрібну річ із гарною знижкою;

  • запропонували туристичну путівку за привабливою ціною тощо.

У житті часто виникають ситуації, коли терміново на нетривалий термін потрібна порівняно невелика сума, а взяти її ніде: у родичів або друзів просити незручно, до банку звернутися проблематично, бо:

  • немає офіційної роботи та можливості взяти довідку про дохід;

  • немає часу на довге оформлення (гроші потрібні «тут і зараз», а оформлення в банку займе кілька днів або навіть більше);

  • немає можливості (і бажання) йти до офісу та стояти в черзі;

  • банки не видають мікропозики (наприклад, потрібно лише 3 тисячі на один тиждень, а в банку мінімальний кредит — від 20 тисяч, мінімум на пів року);

  • у клієнта зіпсована кредитна історія.

Актуальність онлайн-мікрокредитів підтверджує кількість укладених договорів, що постійно зростає: в Україні щомісяця оформлюють понад 600 тисяч позик.

Як обрати кредитора

Список сервісів онлайн-кредитування досить великий. Щоб не гаяти часу на пошуки оптимального варіанта, доцільно скористатися послугами спеціалізованих фінансових маркетплейсів, таких як Leanloan. На платформі зібрана вся інформація щодо основних кредитних продуктів, умов кредитування та акцій у перевірених фінансових організаціях.