Ігрові консолі – це гаджети якими ми хотіли володіти з самого дитинства. Саме тому ще бувши підлітками багато хто з нас купував PlayStation 1 задля того, щоб просто познайомитися з таким поняттям як ігрова консоль.

Вартість приставок завжди була досить високою, але останнім часом вона почала збільшуватися. Через це кількість потенційних покупців новинок стала зменшуватися і це не залишилося непоміченим виробниками. Шукаючи вихід з ситуації більшістю розробників ігрових приставок було прийнято рішення запропонувати геймерам можливість зекономити, відмовившись від дисководу. Такий метод звертання уваги потенційних покупців спрацював і досі використовується.

Але чи варто робити вибір на користь консолі без дисководу? Чим така консоль зазвичай відрізняється від звичайної, та що саме втрачає геймер, придбавши консоль без дисків? 

Що втрачає та що отримує геймер з приставкою без дисковода

Придбання консолі без дисковода це гарний метод зекономити. Така приставка як PS4 Slim без дисководу коштує помітно дешевше і тому саме такі модифікації мають великий попит. Та чи є сенс у такий економії?

Buy PS4 console and get prepared for the most immersive gaming experience ever! Enjoy exclusive PlayStation 4 games and exciting PS4 features.

Для того, щоб відповісти на це питання ми зібрали плюси та мінуси приставки без дисководу. Почнемо ми з плюсів і їх перелік виглядає наступним чином:

Вартість

Як ми вже згадували – ціна на приставки без дисководу значно нижча ніж на звичайні. Це пояснюється тим що компанія виробник може заощадити на вашій консолі, адже кожний її елемент у тому числі й дисковод, коштує грошей. Таким чином, виробник просто не надає не потрібну вам функцію і шляхом цього знижує вартість консолі.

На жаль плюси придбання консолі закінчуються на її ціні, а ось з мінусами ситуація дещо інакша.

Перелік мінусів придбання консолі без дисководу виглядає наступним чином:

Вартість ігор

Компанія Sony з попереднього покоління дозволила власникам приставок продавати та купувати б/в диски з іграми, але обмежену кількість раз. Зазвичай вартість таких дисків набагато нижча, ніж у магазині Sony, тож на цьому можна зекономити.

Власники консолей без дисководів не мають змоги зекономити таким чином, адже для них єдиним варіантом є придбання ігрових проєктів у цифровому магазині Sony.

Sony PS4 Slim Console 1TB Final Fantasy XV | eBay

Збір колекції

Консольний геймінг має багато напрямів і одним з них є колекціонування фізичних носіїв. Власники консолей без дисководу звісно можуть купляти диски задля того, щоб їх колекціонувати, але враховуючи те що вони не зможуть їми скористатися – навряд чи таке рішення буде популярним. Отже, володіючи приставкою без можливості використання дисків ви ймовірніше за все позбавляєте себе можливості зібрати власну колекцію улюблених ігрових проєктів.

Підбиваючи підсумки ми б хотіли сказати, що насправді, крім відсутності дисковода – між консолями немає ніякої різниці. Отже, якщо ви хочете придбати приставку по найнижчій ціні – консоль без дисководу це найкраще рішення. Якщо ж ціль це не економія тут і зараз, а економія у довгостроковій перспективі – краще обрати консоль з дисководом і далі зекономити велику купу грошей на придбанні фізичних носіїв.