У теперішній час забезпечення безпеки необхідно для житла, промислових та комерційних об’єктів. І відеокамери є обов’язковою складовою частиною практично усіх технічних систем захисту. Але при цьому важливо уважно підійти до обрання пристрою.

Основна інформація

В залежності від потреб які виникли, камери можуть бути встановлено як на вулиці, так і в приміщенні. За їх допомогою відстежується рух людей, транспортних засобів, тварин. Також є можливість розпізнавання облич та ідентифікування осіб. Відтак, пристрої відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки.

Зараз існує декілька типів камер в залежності від конструкції, набору функціональних можливостей. Їх можна окреслити так:

  • аналогові камери, які є бюджетним варіантом та передають сигнал за допомогою кабелю;
  • IP-камери, які працюють за допомогою інтернету;
  • PTZ-камери з можливістю панорамного огляду та зумування.

Існують також бездротові моделі, які функціонують через Wi-Fi. Їх технічні можливості залежать від якості сигналу.

У пристроїв є декілька важливих параметрів, на які слід звернути увагу. Першим йде роздільна здатність або кількість пікселів. Від цього залежить якість зображення.

Другою істотною річчю є тип об’єктиву. Адже можливо робити зйомку в залежності від потреб під різними кутами. Якщо камера працює певний проміжок часу у темряві або при недостатньому рівні освітлення, треба звернути увагу на наявність підсвітки.

У багатьох моделей є опція запису відео на карту пам’яті. Відтак з матеріалом можна працювати у подальшому. Також треба звернути увагу і на набір інтелектуальних функцій.

Камери можуть мати вбудований Wi-Fi та(або) 4G. Відтак керувати камерою та переглядати зображення можна на відстані у режимі реального часу.

Також доцільно звернути увагу і на наявність голосового зв’язку. За його допомогою можна вести спілкування під час спостереження та робити запис зображення разом зі звуком.

Чим слід керуватися при виборі

Окрім сукупності технічних характеристик та типу підключення мають значення і інші чинники. Зокрема, враховуються загальна площа приміщення або іншого об’єкта де планується встановити камеру. Також пристрої можуть бути як внутрішніми так і зовнішніми. Відповідно вони відрізняються за конструкцією.

Для багатьох має значення можливість перегляду відео у дистанційному форматі причому у режимі реального часу. Наприклад, так значно легше спостерігати за дітьми.

Користь також мають набір смарт-функцій разом з відеоаналітикою. Наприклад, можна перед за допомогою детектора.