Найвідомішим і найпоширенішим музичним інструментом на планеті без сумніву є гітара. Її використовують на всіх континентах для виконання найрізноманітніших творів. Музиканту-початківцю часом складно розібратися з наявним асортиментом, оскільки зараз представлена колосальна кількість моделей https://guitarhouse.com.ua/klasichni-gitari/. На основі класичних гітар з акустичним звучанням створено безліч підвидів, що суттєво розширює сферу їх використання.

eA1puN-K2RjWiQ7CWUfe3_X6-RLLL0FZlqIRM5GOKqq6hX3mXN5B5iT-a4F3nghA7hmES-dsdd2VrYlITV_8yeYRoipLlHuK6fafNmBDyvkZPoHD82g6OQ1BYFywAiAJBTuz5zwO3wMYLdKnmA

Види гітар

Серед гітар прийнято виділяти три основні категорії, які мають відповідно і свою ієрархію видів.

Класичні акустичні гітари

Всі моделі цієї категорії оснащені шістьма струнами. При цьому вони мають діапазон звучання від "мі" малої октави до "до" у третій октаві. Стандартне музичне приладдя має порожнистий дерев'яний корпус та масивний гриф. Застосовуються акустичні моделі у різноманітних музичних стилях.

Разом з тим акустичні моделі можуть відрізнятися за розміром корпусу, кількістю струн і звучанням. За рахунок цього виділяють безліч підвидів:

  • Дредноут – відмінна риса: невелика відстань між струнами та відносно вузьким грифом. Видає потужний та гучний звук. Застосовується для акустичного кантрі, блюзу, року та інших стилів.
  • Джамо – має трохи опуклу форму деки, що дає глибину звучання середніх нот та басів. Використовують для кантрі та поп-року.
  • Тревел-гітара – інструмент видає якісний звук завдяки легкому і компактному корпусу. Відмінний варіант для походів та подорожей.
  • Фолк-гітара – це ще одна компактна версія акустичної гітари для виконання традиційного фолка. Добре підходить для новачків.
  • Укулеле – це маленький та дуже цікавий інструмент, який має лише чотири струни. Укулеле можна назвати істинно гавайським, оскільки він дуже популярний на островах. Вибрати найкращі гітари укулеле можна за посиланням https://guitarhouse.com.ua/ukulele/.
  • Аудиторіум – це концертний інструмент, з яким часто виступають у складі оркестру або як соло у середніх концертних залах. Він має приглушені високі та низькі ноти.
  • Тенор-гітара – оснащена лише чотирма струнами та укороченою мензурою. Це дозволяє отримувати близько трьох октав, що можна порівняти з банджо.
  • Баритон-гітара – має довгу мензуру, що забезпечує низьке звучання.
  • Семиструнна. По факту це та ж класична шестиструнна модель, але має інший лад: ре-сі-соль-ре-сі-соль-ре.
  • Дванадцятиструнна. Така модель оснащена шістьма парами струн, які можна налаштовувати в унісон або стандартним строєм. Це складний інструмент, що має дуже широке та багате звучання з додатковим ефектом відлуння.

І це лише найпоширеніші варіації. Детально ознайомитись з усіма характеристиками інструментів можна на сторінках музичної платформи «Гітарний дім».

Напівакустичні

Інструменти цієї категорії мають додаткове електронне обладнання з вбудованим звукознімачем. При цьому прилади мають порожній корпус, як і на акустичних моделях. Це дозволяє отримати чисте звучання без використання підсилювача. Виділяють такі види: блюзова, джазова та арктоп.

gYtFzXi1cq3XxDrdtku4zhOhksY_0E0M1I51lAEriwP6mVjlnwObUro8DGgxw83vDUH3428Cy-aPFXACfB1IY_IunTulQXIxDMj3TFDuf1RX0rlJx5hW2askKUIsw5ec-c61SKMytxbFEqliPA

Електрогітари

Моделі мають найрізноманітніші форми та розміри. Звук витягується за рахунок встановленого електромагнітного звукового знімача звукових коливань, які утворюються на струнах. Грати можна лише за умови використання підсилювача, оскільки він забезпечує акустику. Інструменти включають можливість регулювання гучності та тембру.

Переважна більшість електричних гітар мають шість струн, але є різні варіації.

Бас-гітари

Основна відмінна риса – наявність чотирьох товстих металевих струн та довгого грифа. Моделі мають глибокий та низький тембр, що дозволяє грати басові партії. Використовується як акомпанемент до музичних творів. Переважна більшість приладів – електричні, акустичні, вважаються рідкістю.

Це далеко не повний перелік всіх існуючих моделей та варіацій гітар, які використовуються для віртуозного виконання композицій.