Винахід паперу багато змінило в історії людства. Її почали використовувати повсюдно. Таким чином вдавалося «зафіксувати» справді важливу інформацію. Звичайно, зараз використовується цифрова техніка, але паперова продукція все ще використовується. Особливо це стосується офісів держустанов, великих компаній. А останнім часто потрібно знищувач документів з перехресною порізкою, що дозволяє позбутися всього вже непотрібного.

Такі «помічники» дають можливість позбутися різних документів. Але чому просто не викинути папір у скриньку? Тільки в першому випадку інформацію не можна буде відновити та використовувати у майбутньому.

Знищувач документів нерідко називають "шредер". Прототип цього «помічника» з'явився ще на зорі минулого століття. Ось тільки там було чимало недоліків технічного характеру. Значного вдосконалення вдалося досягти до середини 30-х років.

Що варто знати про шредери з перехресною різкою?

Шредери активно використовуються у держкомпаніях, у великих корпораціях. Причиною цього є простота в плані використання, висока ефективність.

Існує кілька різновидів цих інструментів. Головною відмінністю вважається тип різання (перехресна/поздовжня). У другому випадку йдеться не про найнадійніших «помічників». Коли документи вже будуть знищені, залишаться смужки шириною до 1,2см. За бажання та належної завзятості інформацію вдасться відновити.

Шредери з перехресною різкою вирізняються своєю надійністю. Серед їх важливих особливостей виділимо простоту конструкції та високий рівень безпеки. Додамо сюди низьке енергоспоживання та тривалий термін експлуатації. Швидкість роботи на висоті, як і продуктивність.

Зовні такі помічники дуже схожі на аналоги з поперечною різкою. Істотна відмінність – це конструктивне розташування ножів безпосередньо всередині.

Знайомимося ближче із плотерами

У різних сферах діяльності слід роздруковувати широкоформатний папір. Якщо розмір дуже великий, то лазерний/струминний принтер не допоможе. Тут буде потрібно плотер або графобудівник. Пристрій вдасться підключити до планшета, ноутбука або комп'ютера.

Плоттер можна назвати гаджетом, що дозволяє роздруковувати великомасштабні документи. Йдеться про афіші, графіки та діаграми.

Такі «помічники» підійдуть рекламним агентствам, конструкторським бюро, вони часто використовуються поліграфічними компаніями та дизайнерськими студіями.