Приймаючи рішення емігрувати, українці часто обирають США в якості свого нового місця проживання. І це не дивно, бо Америка дає багато можливостей для розвитку – тут можна стати будь-ким, потрібно лише наполегливо працювати. Робота в США є як для професіоналів з вищою освітою, так і для тих, хто не має особливих фахових вмінь та навичок.

Щоб знайти підходящу вакансію, краще спочатку визначитись з містом, у якому б ви хотіли жити. Потрібно пам’ятати, що вартість життя у великому місті буде висока, а в маленьких містечках не завжди можна знайти підходящу вакансію. Тож українці нерідко обирають Сакраменто, бо це не величезний мегаполіс, але в той же час тут є багато роботи.

 

Найпоширеніші вакансії для українців в США

Для різних штатів список найбільш поширених та затребуваних професій може відрізнятися, але є варіанти, які можна легко знайти у будь-якому місті. До них відносяться: сфера краси та здоров’я, торгівлі. Завжди є потреба у вантажниках, прибиральниках, різноробочих, працівниках складів.

Шукати вакансії краще на спеціалізованих сайтах з дошками оголошень. Одним з таких сайтів є Ukrainian USA and Canada. Тут ви знайдете варіанти саме для українців у різних містах Америки – треба лише відсортувати оголошення за напрямком або за містом. Наприклад, найпопулярніша робота в Сакраменто – це:

 

  1. Спеціалісти різних напрямків на будівництво.
  2. Робота для водіїв різних категорій та автомеханіків.
  3. Няні для дітей та оглядальники для літніх людей. Нерідко потрібні спеціалісти з медичною освітою для догляду за хворими людьми.
  4. Працівники в готельно-ресторанній сфері.
  5. Хатні робітниці, часто з проживанням в оселі роботодавця.

 

Для мігрантів, які вільно володіють англійською, мають диплом про вищу освіту і досвід роботи за спеціальністю, знайдуться вакансії у сфері охорони здоров’я, фінансовому секторі, ІТ. Але робота в Сакраменто для українців без знання мови також є у великій кількості – треба лише пошукати та обрати найбільш підходящий для вас напрямок діяльності.

 

Складнощі для працевлаштування в Америці

 

Пошук роботи в США не є складним завданням, а ось з працевлаштуванням можуть бути певні складнощі. Є варіант легального працевлаштування та нелегального. Якщо ви хочете працювати нелегально, то вам не потрібно оформлювати багато документів та сплачувати податки. Але при цьому ви соціально незахищені, а якщо про вас дізнаються профільні служби, то вам загрожує великий штраф і депортація. Тож мігранти все частіше обирають легальний варіант.

Офіційна робота в Сакраменто та інших містах Америки – це стабільність, соціальні гарантії, прописаний у контракті робочий час, заробітна плата та перелік обов’язків. Також існують деякі складнощі, про які потрібно пам’ятати:

 

  • Необхідність отримати робочу візу та дозвіл на роботу. Це займає багато часу і вимагатиме збору певних довідок та документів.
  • Вірогідність отримати відмову від роботодавця, якщо на посаду претендують громадяни США. Ця проблема часто виникає, якщо ви бажаєте влаштуватися на престижну високооплачувану роботу.
  • Погане знання англійської. Це обмежує кількість вакансій, які вам підійдуть.
  • Вірогідність натрапити на шахрая.

 

Незважаючи на ці складнощі, робота в США є у достатній кількості як для американців, так і для мігрантів. Щоб мати гарний вибір стосовно працевлаштування, переходьте на сайт Ukrainian USA and Canada, переглядайте оголошення щодо роботи та обирайте варіант, який підійде вам найкраще. Для зручності радимо відсортувати пропозиції за містом або напрямком діяльності.