Житомир – одне з найстаріших та найкрасивіших міст України. Він розташований серед унікальних природних ландшафтів Полісся. У цьому чудовому місті є безліч унікальних пам'яток. Відпочинок, проведений у Житомирі, стане яскравою, незабутньою пригодою, яку неодмінно захочеться повторити.

 

Житомир новини зараз – найцікавіші місця міста

Кожен, хто приїхав до цього дивовижного міста, відчує його гостинну атмосферу, доброзичливість та привітність місцевих мешканців. Якщо подивитися Житомир новини зараз, можна переконатися, що ситуація тут відносно спокійна. До вашої уваги буде запропоновано добірку найцікавіших і незвичайних пам'яток міста.

Музей космонавтики ім. С. П. Корольова

1907 року в Житомирі народився вчений, основоположник освоєння космосу С. П. Корольов. Музей космонавтики його імені складається з кількох частин, розташованих у різних будинках:

  • експозиція «Космос»;
  • будинок-музей С. Корольова.

У будинку, де відомий вчений провів своє дитинство, можна побачити особисті речі та документи родини Корольових. В експозиції, присвяченій космосу, зібрано техніку, обладнання, екіпірування космонавтів.

Замкова гора

На березі річки Кам'янка знаходиться саме те місце, де особливо яскраво відчувається історія Житомира. Тут до 19 століття був розташований замок, оточений ровами. Саме він і започаткував місто. У наші дні на цьому місці знаходиться сквер, де кожен бажаючий може помилуватися пам'ятним знаком у вигляді каменю, на якому зображено дату заснування Житомира.

Голова Чацького

Скеля під назвою «Голова Чацького» – природна пам'ятка, що височіє над річкою Тетерів. Це цінна, унікальна геологічна пам'ятка. Скеля дуже схожа на людський профіль. За стародавньою легендою вона отримала свою назву на честь польського шляхтича Чацького. Втікаючи від козаків, він кинувся з неї в річку. Житомиряни люблять це місце за тишу, умиротворення та неповторну енергетику природи.

Костел Св. Софії

Дана будова відноситься до найвидатніших архітектурних пам'яток Житомира. У будівлі дуже органічно поєдналися бароко та ренесанс. Костел звели ще у 18 ст. на Замковій площі. Століття пізніше було проведено реконструкцію, внаслідок чого будівля набула обрисів класицизму. Усередині собор не менш величний, ніж зовні.

Парк ім. Ю. Гагаріна

Одне з улюблених місць для відпочинку та прогулянок як у городян, так і у гостей Житомира. Парк розташувався на березі річки Тетерів, його площа – 36 га.

Тут ви побачите:

  • білу колонаду у тосканському стилі;
  • графські сходи;
  • статую «Артеміді» та галерею скульптур казкових персонажів;
  • підвісний міст через річку.

У цьому парку кожен знайде собі затишний куточок. Тут дуже приємно сидіти на лавці або в кафе поруч, читаючи новини у світі, або попиваючи ароматну каву. Любителі екстриму можуть полоскотати нерви, оскільки згаданий раніше підвісний міст – один із центрів роуп джампінгу в Україні.

Плоский будинок

Цікава будівля, яку також називають «дім-химера». Якщо дивитися на будівлю під певним кутом, здається, що вона має тільки фасад, і ніяких стін далі немає. Такого ефекту вдалося досягти завдяки нестандартному архітектурному рішенню (торцеві стіни розташовані під досить гострим кутом до фасаду, а не під прямим).