Одним із найбезпечніших способів зберігати свої Біткоїни та інші криптовалюти – це використовувати апаратний гаманець. Апаратний крипто-гаманець Ledger Nano X, або інша аналогічна модель – це невеликий фізичний пристрій, який зберігає ваші приватні ключі в автономному режимі.

Огляд апаратних гаманців

Апаратні гаманці використовують форму двофакторної аутентифікації (також відомої як 2FA). Це означає, що для доступу до ваших засобів вам потрібно буде підтвердити свою особу через два етапи:

  • фізично через гаманець;
  • за допомогою PIN-коду для гаманця.

Якщо ви серйозно ставитеся до безпеки криптовалюту, вам потрібен апаратний гаманець. Краще використовувати провідні моделі, такі, як Ledger, Trezor, які можна придбати на сайті ТОВ "ЛВОЛЛЕТ". Це найкращі апаратні гаманці двома словами. Термін «біткойн-гаманець» вводить в оману, оскільки біткойн-гаманець насправді не містить біткойнів. Технічно кажучи, біткойн-гаманець - це програмне забезпечення, яке містить паролі, які іноді називаються в криптографічних термінах приватними ключами. Ці ключі дають вашому гаманцю доступ до біткойнам, виділеним йому в регістрі транзакцій біткойнів, званому блокчейн. Тому, коли ви використовуєте якийсь біткойн-гаманець, ви стикаєтеся з двома важливими термінами.

Адреса біткойна - це те, що ви відправляєте людям, які хочуть платити вам у біткойнах, як адреса електронної пошти. Приватний ключ - це те, що дозволяє вам отримати доступ і контролювати свої біткойни. За аналогією з обліковим записом електронної пошти, ви можете вважати свій приватний ключ паролем свого облікового запису електронної пошти. Крім зберігання вашого приватного (закритого) ключа, крипто-гаманець Trezor Model T також підписує транзакції Біткойн від вашого імені, використовуючи ваш приватний ключ, і передає їх у мережу Біткойн. Наприклад:

  1. Якщо ви хочете відправити Біткойни комусь ще, вам потрібно підтвердити право власності на ці Біткойни для всієї децентралізованої мережі, щоб вона погодилася змінити регістр транзакцій.
  2. Для цього ваш біткойн-гаманець приймає запитану транзакцію, підписує її від вашого імені за допомогою вашого приватного ключа і передає цей цифровий підпис до мережі.

У двох словах, цифровий підпис - це спосіб довести, що ви маєте певний приватний ключ без необхідності його розголошення. Це робиться за допомогою складних математичних правил, відомих як криптографія. Весь цей процес схожий на те, як ви підписуєте чек, що дозволяє переказ грошей з вашого рахунку. Як тільки транзакцію підписано, гаманець Ledger Nano X потім транслює її на всю мережу, яка перевіряє її справжність. Зрештою, ця транзакція буде введена майнерами Біткойна до блокчейну, і транзакція вважатиметься завершеною.

Використовуйте гаманець, який, так би мовити, захищений від шкідливих програм, зберігаючи ваш приватний ключ у безпеці. Це саме те, навіщо призначені апаратні гаманці.