Будівельні та ремонтні роботи неможливо виконати без інструментів належної якості. В цьому переконався кожен, кому доводилося вирішувати, викликати сантехніка чи самостійно полагодити кран або як замінити картриджі в фільтрі. Якщо плануєте дрібні ремонтні роботи чи навести лад на присадибній ділянці, без найпростіших засобів не обійтись. Головне визначитися, які саме інструменти вам потрібні.

Важливість мінімального набору інструментів

Варто мати в домі найбільш необхідні інструменти. Перелік можна скласти самостійно, виходячи з власних потреб і планів. У ньому може бути лише кілька найменувань.

 

eEwniC08MdiO02Dzc0a1LYhSxoRPdERL4vBe-z8Xl2jignYiGhWyGHQOYF3TGKVuMDHPsl06H-bJ5qmXFmBqFX56LHPSrfwiq0i2ZoRr4q0AvO3aRqQBm2uY1WiZbJyGT6etI16Q_NMuVlf3ZNkPFm0

Джерело: https://torg-optom.com.ua

 1. Молоток потрібний не лише для забивання цвяхів. Найбільш популярним видом вважається слюсарний. Його рівний бойок призначений саме для забивання цвяхів та операцій з металом, а звужений − для монтажу/демонтажу конструкцій.
 2. Плоскогубці потрібні, щоб рівномірно взяти дріт, кріплення, заготівлю з металу, дерева чи пластика й надійно утримувати.
 3. Дриль вважається одним з базових інструментів. Ним швидше можна зробити потрібний отвір у матеріалі, стіні. Інструмент часто використовують під час облаштування будинку, створенні потрібного інтер'єру у кімнаті чи будинку.
 4. Рулетка для вимірювань дає змогу визначити відстань між об'єктами, довжину, ширину, висоту кожного.

 

D04J_vHcu4XkcVI-ZtLok1EQxwCGTr4BXjgwwLYROG26vDJeaNyNUTLTdW1LNEd9TmoDBZh9mbHYuD7iCJn1mGItzCbyUy_p5ErdbJRlkb-BP2TiVuShzw6OjahIrUNrwCdK9QynPNclEMK3ABtb62o

Джерело: https://torg-optom.com.ua

 

Рекомендовано тримати у своєму розпорядженні набір гайкових ключів для закручування /розкручування гвинтових з'єднань. Інструмент має отвір, призначений для захоплення гайки чи гвинта. В наборі побачимо кілька монолітних ключів з однією або двома робочими сторонами. Ріжкові ключі з U-подібним робочим профілем підходять для роботи з гайковими з'єднаннями.

Кожен господар може доповнити перелік пристосувань, які завжди повинні бути напохваті, оскільки можуть знадобитися найближчим часом.

Вибір найкращого набору інструментів

Найкращим вважається той, яким зручно працювати. Склалися певні критерії вибору, і з ними важко не погодитись.

 1. Завдання, які слід вирішити. Кожен інструмент окремо чи набір виготовлений з урахуванням сфери, де його будуть застосовувати.
 2. Для дрібних загально ремонтних робіт краще підходять універсальні комплекти. До них входить молоток, викрутка, плоскогубці, шестигранні ключі, будівельний рівень, вимірювальна стрічка або рулетка.
 3. Комплектація. Звертаємо увагу на кількість інструментів, наявність додаткових насадок на них. При цьому враховуємо, що принцип «чим більше, тим краще» не завжди працює на користь.
 4. Матеріал виготовлення. Важливо, щоб нічого в наборі не могло ржавіти й не гнутись. Металеві частини повинні бути з загартованої сталі з хромованим покриттям.
 5. Викрутки повинні мати гумові, антиковзні руків’я і намагнічені наконечники. Це значно полегшує роботу, зменшує втомлюваність працівника.

PbhyWjbqYV5tvWI9z1pF7U-8KpVDqOjU6H9NLdYM9Z6qhkjeYEiqId3L2BYVnNJRXLmh8uA0IHsVSwzmY2LA62izsWcJHp4CdwQ3y9BfgYoyAAijBFloV7G7Gnl7CYAw9fLmIwG8ERTUOGBe0cSL4iI

Джерело: https://torg-optom.com.ua

 1. Вибираючи набір у кейсі або валізі, варто звернути увагу на застібку. У валізи вона повинна бути металевою, адже така прослужить довше пластикової.
 2. Важлива також наявність «кишеньок» або спеціальних кріплень для інструментів всередині кейса.
 3. Ще одним критерієм вважається вага. Якщо набір важить понад 10 кг, він повинен міститись у пристосованій для цього валізі з коліщатами.

Краще надати перевагу багатофункціональним наборам, де будуть всі необхідні вам інструменти.

Популярні набори інструментів

Для кожної сфери використання формуються найбільш популярні набори.

Одним з них є комплект викруток, які використовуються в будь-якій області, під час будівельних та ремонтних робіт.

lEjZbOZhY09fUCj0TlBe1gWxWbWc9cSB4CLRtk5LqpC-SNi2cXYiKE1QOr9sc3UHWma7UuwVLWWzk0J4PhylPNRObgwtWDhG5nK2VG47Zz0UxvOB5LDCiRCQSlEzfh9SzVBJ1_iz6oNnbGrH_7sWEns

Джерело: https://torg-optom.com.ua

При виборі рекомендується звернути увагу не лише на характеристики стрижня і наконечника, а й на форму безпосередньо інструмента: класичну, з Т-подібною ручкою, пістолетного типу, з присутністю переломного механізму. Наприклад, варіант останньої категорії дає змогу перевести інструмент в зігнуте положення.

Кейс для електромонтажних робіт. Усі інструменти в ньому характеризуються головною функцією: захист від ураження струмом, і тому мають діелектричні елементи (ізоляція гумою, пластиком). Основними в наборі є плоскогубці, паяльник, тестер.

Комплект для слюсарів містить у собі фіксаційні пристосування, пристрої для вимірювання й розмітки, а загалом − майже 40 предметів.

Універсальні кейси можна назвати такими, що користуються чи не найбільшим попитом. Вони допомагають господареві вирішити найрізноманітніші завдання.

Інструменти для авто та сантехніки

Водії та власники авто часто цікавляться наборами саме для машин.

Для мінімального ремонту підходять торцеві головки, кусачки, комбіновані ключі, напилки, а також домкрат.

Проведення сантехнічних робіт неможливе без відповідного набору. Майстрові потрібні викрутка, спеціальний ключ, плоскогубці, кусачки.

Помітимо, що навіть до таких вузько спрямованих наборів можуть входити спільні інструменти. Це, наприклад, викрутка, плоскогубці/кусачки.

Рейтинг і рекомендації щодо вибору інструмента

Рейтинг серед виробників інструментів складається в кожній сфері окремо.

Багато хто при виборі товару орієнтується на відомі бренди. Серед них є виробники суто професійного інструменту і ті, що орієнтуються на побутовий напрямок. У першій категорії побачимо продукцію, наприклад, Metabo, Makita, AEG, а в другій − Інтерскол, Stanley, Scheppach. Серед тих, хто намагається задовольнити потреби обох категорій, − Bosch, Karcher.

На сайті магазина публікується перелік топ товарів кожної категорії. У цьому розділі можна також бачити відгуки клієнтів щодо якості та функціональності придбаних інструментів.

Висновок

Вибрати хороший інструмент іноді дуже складно, особливо для виконання різнопланових робіт. Нелегко зорієнтуватися в матеріалах, якості та всьому переліку характеристик.

Щоб не губитися в перегляді кожного інструмента окремо, можна зупинитися на придбанні набору. Найкраще підходить універсальний. У ньому є потрібні інструменти і в необхідній кількості.

Можна надати перевагу продукції відомого бренду, а можна більше зважати на відгуки покупців.  

FAQ

Що належить до інструментів?

Ручні, електричні, акумуляторні, спеціалізовані (паяльники, наприклад, чи торцеві ключі).

Який найбільший інструмент?

У кожній сфері застосування є свої своєрідні лідери, але не будемо забувати, що для зручності в роботі інструменти повинні мати оптимальну вагу.

Найбільший у світі  гідромолот має вагу 423 тонни й силу удару 3500 кДж.  Його використовують для встановлення вітрогенераторів.

На скільки груп поділяються інструменти?

Відомі 4 групи. Інструмент поділяється на: ударний, різальний, кріпильно-затисковий, шарнірно-губцевий. У кожній з груп є основні й допоміжні інструменти.