Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) - це незалежна організація, яка в основному відповідає за управління цивільною зовнішньою допомогою та допомогою для розвитку. Маючи бюджет понад 27 мільярдів доларів, USAID є одним з найбільших офіційних агентств з надання допомоги у світі та відповідає за більш ніж половину всієї іноземної допомоги в США. Якщо вас цікавить діяльність агентства в Україні, більше інформації вам надасть громадська організація «Engage».
Конгрес прийняв Закон про іноземну допомогу 4 вересня 1961 року, який реорганізував програми зовнішньої допомоги США та доручив створити агентство з управління економічною допомогою. Тоді USAID був заснований указом президента Джона Ф. Кеннеді, який прагнув об'єднати декілька існуючих іноземних організацій та програм у єдине агентство. USAID став першою американською організацією зовнішньої допомоги з основною метою довгострокового соціально-економічного розвитку.
Програми USAID уповноважені Конгресом згідно із Законом про закордонну допомогу, який доповнює Конгрес шляхом розпорядження актами щорічних асигнувань та іншими правилами. Як офіційний компонент зовнішньої політики США, USAID діє під головуванням Президента, Державного секретаря та Ради національної безпеки. USAID має місії в понад 100 країнахі.
Цілі
Місія USAID, прийнята в травні 2013 року, є «партнером для подолання крайньої бідності та просування гнучких демократичних суспільств при одночасному просуванні безпеки та процвітання в США».
Децентралізована мережа резидентних місій на місцях USAID зосереджується на управлінні програмами уряду США у країнах з низьким рівнем доходу для різних цілей:
- полегшення наслідків стихійних лих;
- боротьби із бідністю;
- технічного співробітництва з глобальних питань, включаючи навколишнє середовище;
- американських двосторонніх інтересів;
- соціально-економічного розвитку;
- полегшення наслідків катастроф.
У 1915 році Комісія допомогла звільнити Бельгію на чолі з Гербертом Гувером для запобігання голоду в Бельгії після вторгнення Німеччини. Після 1945 року Європейська програма відновлення, захищена державним секретарем Джорджем Маршаллом («План Маршалла»), допомогла відновити розбиту війною Західну Європу.
USAID здійснює керування зусиллями після війни та ліквідації наслідків стихійних лих через Управління зовнішньої допомоги США у Вашингтоні фінансується приватними неурядовими організаціями, а американські військові також відіграють головну роль у ліквідації наслідків катастроф за кордоном.
Глобальні проблеми
Технічне співробітництво між країнами має важливе значення для вирішення цілого ряду транскордонних проблем, таких як інфекційні захворювання, екологічні проблеми, торговельне та інвестиційне співробітництво, стандарти безпеки товарів, відмивання грошей тощо. Особлива здатність USAID керувати програмами в країнах з низьким рівнем доходу підтримує міжнародну роботу агентств США з глобальних проблем.