Наш край, МазурчакСитуація із заборгованістю по заробітним платам перед українцями – критична. З початку року вона зросла на 1 млрд. грн.. Уряд має негайно реагувати, а не звітувати про надумане підвищення окладів. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«З початку 2021 року заборгованість із виплати зарплат в Україні зросла на 1 млрд грн. І на цьому фоні уряд звітує надуманими цифрами про нібито зростання середньої зарплати до 14.3 тис грн. Де, окрім кількох найбільших міст України, люди отримують таку зарплату? Це відверта маніпуляція уряду та Держстату аби виправдовувати постійне підвищення комунальних тарифів», — заявив Олександр Мазурчак.

За твердженням співголови «Нашого краю», так звана «середня зарплата» не відображає реального рівня доходів українців.

«Держстат не враховує всіх працюючих, бо частина у тіні або самозайняті. Не віднімає податки. І виводить середню арифметичну цифру разом із мільйонними зарплатами топ-менеджмента держпідприємств. Якщо зробити правильні, підрахунки, то середня зарплата по країні буде 8-9 тисяч на місяць», — повідомив співголова «Нашого краю».

Але, наголосив Олександр Мазурчак, ні «надуману», ні реальну зарплату мільйони українців просто не можуть отримати через величезну заборгованість підприємств перед працівниками по всій Україні.

«Лише в червні заборгованість по зарплатах збільшилась на 242 млн грн. Левова частка — 74% в промисловості, при тому на діючих підприємствах. Більше половини боргу утворили в Донецькій, Харківській, Дніпропетровській областях та м. Києві. Це промислові регіони, які традиційно боролись за лідерство. Тепер вони борються за виживання», — повідомив Олександр Мазурчак.

«Наш край» вимагає від уряду негайно втрутитися у ситуацію із затримкою з виплатою зарплат. Крім того уряд має розробити та розпочати втілювати комплексну програму стимулювання та розвитку української економіки.

Також депутати «Нашого краю» наполягають, щоб Держстат терміново почав розраховувати середню зарплату українців не за несправедливим арифметичним методом, а за міжнародними стандартами, де маніпуляції із цифрами виключені.