Щоденна рутина та постійна заклопотаність часто призводять до нервового перенапруження та забирають у людей час для занять спортом. Короткий сон та неправильне харчування негативно впливають на стан організму і стають фактором прогресування багатьох захворювань. Яких правил необхідно дотримуватися, щоб підтримувати гарну фізичну форму та почуватися здоровим?

Ходьба пішки

Виробіть у собі звичку проходити близько 10 тисяч кроків щодня – і ваше тіло буде в гарному тонусі. Замініть поїздки власним чи громадським транспортом на ходьбу і ви відчуєте, як покращується ваша витривалість та самопочуття. Ходьба позитивно впливає на серцево-судинну та дихальну системи, покращує тонус вен нижніх кінцівок, а калорії, які ви спалюєте під час ходьби допомагають зробити ваше тіло струнким та сильним. За можливості прокладайте свій маршрут крізь парк, ліс чи сквер, щоб забруднене токсинами повітря не осідало у ваших легенях.

Регулярні фізичні тренування

Тренуйтеся у спортивному залі чи на вулиці, займайтеся самостійно чи з тренером. Це залежить від вашого стану та можливостей. Основне – щоб заняття були регулярними, а навантаження відповідало вашим фізичним спроможностям. Комбінуйте силові та динамічні вправи та не забувайте про кардіотренування, які позитивно впливають на роботу серця.

Для того, щоб тренуватися було комфортніше почніть з вибір фітнес-одягу, наприклад, зручного спортивного одягу та взуття.

Надавайте перевагу лише якісному та зручному одягу. Ваша шкіра під час тренування має дихати, організм не повинен перегріватися, а одяг не робити ваше тіло занадто важким чи об’ємним. Одним із надійних виробників спортивного одягу є Under Armor. Продукція цього бренду вже багато поколінь має популярність серед спортсменів. Переглянути та придбати продукцію даного виробника можна за посиланням: https://sportano.ua/brendi/under-armour.

Раціональне харчування

Їжа відіграє важливу роль в підтриманні фізичної форми. Харчуйтесь збалансовано, щоб протягом дня в організм надходила відповідна кількість білків, жирів та вуглеводів. Поступово замініть жирну, смажену їжу на продукти приготовані на пару чи запечені. Додайте у свій раціон фрукти та овочі.

Нехай ваш режим харчування складається із 4-5 прийомів їжі. Краще їсти частіше, проте меншими порціями, ніж два рази на день з’їдати величезний об’єм їжі.

Не забувайте і про воду. Щодня пийте близько 1,5 літра рідини. Відмовтесь від солодких газованих напоїв та енергетиків.

Здоровий сон

Дотримуйтеся правил здорового сну. Тривалість сну має становити не менше 7 годин на день. Засинайте в один і той же час. Перед сном не рекомендується користуватися гаджетами чи переїдати. Кімната, у якій ви спите має провітрюватися. Якщо ви користуєтесь будильником, рекомендовано як сигнал використовувати мелодійну музику, а не різкі звуки, оскільки останні часто викликають стрес при пробудженні, що веде до викиду катехоламінів.

Психічне здоров’я

Не забувайте підтримувати в тонусі своє ментальне здоров’я. Навчіться відволікатись від рутини, відпочивайте не тільки фізично, а й духовно. На вихідних обов’язково підіть на прогулянку з друзями чи сім’єю. Допомагає у відпочинку також перегляд кінофільму, похід у театр чи на виставку.

Стан вашого здоров’я залежить тільки від вас. Підтримуйте себе у формі, правильно харчуйтесь та відпочивайте. До речі, у магазині Sportano є чудові знижки на спортивну продукцію: https://sportano.ua/winter-sale. Нехай ваше тіло та дух стають сильнішими кожного дня, а ви отримуйте від цього задоволення.