У Харкові планують відключати світло рідше, не на шість годин, а на чотири або дві. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.  

22 березня по енергетичній інфраструктурі Харкова російські війська завдали масованого удару 22 ракетами типу С-300 та "Іскандер". Місто опинилося в блекауті. Руйнування і пожежі були на кількох підстанціях, ТЕЦ-5 більше не здатна генерувати електрику. У Харкові вирішили достроково припинити опалювальний сезон - це має допомогти в подачі електрики та гарячої води.

З 25 до 31 березня в місті та області ввели графіки відключень. У Харкові мають знеструмлювати по два-три райони, кожну чергу - на шість годин на добу. 

У місті діють два типи графіків: стабілізаційні та аварійні. Перші не завжди виконуються, бо якщо не витримують мережі, необхідно переходити на аварійні графіки відключень. 

Вночі в Харкові можуть подавати світло 100% абонентам. За оцінкою Синєгубова, це вже перемога. Надалі планують суворо дотримуватися графіків, а періоди відключень скорочуватимуть. 

Також губернатор зазначив, що крім Харкова, графіки діють ще в 17 населених пунктах області: у Харківському, Богодухівському та Чугуївському районах.

За оцінкою губернатора, енергетиці Харківської області завдано великої шкоди. На відновлення знадобляться не тижні і навіть не місяці. Зокрема, керівництво ТЕЦ-5 стверджує, що відновити об'єкт не вдасться навіть за рік.

Синєгубов зазначив, що захист енергетичних споруд посилюватимуть.

"У нас є цілий комплекс оборонних споруд, і та ситуація, що вдалося повернути світло - це тому, що частина споруд спрацювала", - сказав він.

Що стосується наступного опалювального сезону, треба думати про альтернативу теплу з ТЕЦ-5, сказав губернатор. Він додав, що з цього приводу вже є низка проектів.