Президент України Володимир Зеленський показав, як будують лінії оборони в Харківській області. Відео було знято під час його візиту на Харківщину 9 квітня. Тоді президент ознайомився з процесом будівництва укріплень поблизу кордону з Росією.

У відео йдеться про те, що РФ повинна бачити зміцнення та готовність захищатися. Україна ставатиме тільки сильніша попри терор ворога.

Крім того, зазначається, що держава підтримає кожне підприємство в прикордонних регіонах, особливо оборонні. Бізнеси з усіх регіонів тепер мають можливість долучитися до укріплення України, зміцнити кордони, тим самим створити нові робочі місця.

Будуємо захист. Укріплюємо кожен напрямок. Перший пріоритет – фронт. Але максимальна увага – всім районам та областям, які потребують зміцнення. Вдячний кожному й кожній, хто будує, виробляє та забезпечує українську силу! - зазначив президент.

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль сьогодні, 12 квітня, зазначив, що уряд виділяє додатково 1,7 млрд грн на подальше будівництво оборонних рубежів на Харківщині. Загалом від початку року Уряд виділив вже майже 30 млрд грн на будівництво та облаштування фортифікацій.

Наразі у Харківському регіоні продовжуються масштабні роботи з облаштування розгалуженої системи інженерних укріплень та загороджувальних рубежів. Роботи ведуться в різних напрямках - від північних рубежів до Ізюмського району. За проєктом Міноборони, розробленим з урахуванням досвіду бійців на фронті, будуються траншеї, бліндажі, укриття, протитанкові перешкоди - бетонні піраміди, їжаки, рови.

Будівництво багаторівневої оборонної лінії розпочалося відразу після повномасштабного вторгнення Росії. Спершу зводилася кругова оборона Харкова, потім укріплення просувалися на північ та схід регіону в міру деокупації територій.