Компанія AES Group припиняє фінансування футбольного клубу "Металіст 1925", повідомив голова наглядової ради клубу Костянтин Валеулін.

Футбольний клуб "Металіст 1925" був створений у 2016 році. За кілька років команда від чемпіонату серед аматорів пройшла до головного футбольного турніру країни - Прем'єр-ліги. Минулого року команда посіла в "прем'єрці" 12-те місце з 16-ти. У новому чемпіонаті клуб іде на 9-му місці.

У жовтні минулого року в.о. головного тренера команди став знаменитий для Харкова футболіст Едмар, який виступав за "Металіст" і в 2011 році отримав українське громадянство.

Компанія АЕС Group стала генеральним інвестором клубу 2020 року. На її офіційному сайті зазначено, що компанії та підприємства, які входять до складу AES Group, працюють у нафтопереробній, спиртовій, енергетичній, дорожньо-будівельній, транспортній та інших сферах.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ підприємства компанії зазнавали ракетних ударів. Дві перші атаки в компанії назвали нокдауном. Третю наприкінці липня 2023 року по портовій інфраструктурі в Одеській області - нокаутом.

Планується скликати загальні збори засновників Клубу й обговорити ситуацію. AES Group володіє контрольним пакетом акцій. Але є інші засновники, які можуть продовжити фінансування команди.

У компанії заявили, що готові до будь-яких пропозицій: від тимчасової співпраці до безоплатної передачі корпоративних прав клубу.