РФ може використати 8 і 9 травня для провокацій. Таку думку висловив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов на зустрічі з журналістами.
"Будь-які святкові або пам'ятні дні, зокрема, 8 травня або 9 травня, ворог може використати як провокацію. Таке ми вже спостерігали на Великдень, у неділю ворог обстріляв центр Харкова, житловий масив. Також не виключені активні дії проти нашого цивільного населення і в ці травневі дні", - заявив Синєгубов.
Він зазначив, що напередодні обговорив із ветеранськими організаціями обмеження заходів.
"Досі діють обмеження і заборони на скупчення людей у місті Харків і по області. Ми розуміємо, що ворог концентрується на півночі і може вчинити активні дії в будь-який час, тому варто бути обережними", - додав губернатор.
8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. 2004 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала проводити 8-9 травня (в один із днів або в обидва) Дні пам'яті та примирення, присвячені загиблим у Другій світовій війні.
Друга світова війна тривала з 1 вересня 1939 по 2 вересня 1945 року. Але дати 8-9 травня запропоновані ООН, тому що 8 травня нацистська Німеччина підписала акт про капітуляцію.
У Європі країни Антигітлерівської коаліції (США, Велика Британія, Франція, СРСР і низка інших країн світу) воювали проти нацистської Німеччини та її союзників (фашистської Італії, Угорщини, Румунії, Болгарії, Фінляндії, Словаччини, Хорватії).
На Тихоокеанському театрі військових дій США і Китай билися проти Японії, яка фактично виступала союзником Німеччини.
Кількість жертв Другої світової війни оцінюється на рівні 70 мільйонів осіб.
За даними Українського інституту національної пам'яті, під час Другої світової загинули від 8 до 10 млн українців. Також було зруйновано та знищено 700 українських міст і 28 тис. сіл.