До "Фельдман Екопарку" повернули перших мавп - шимпанзе. Про це повідомляє пресслужба екопарку.

Навесні 2022 року, під час сильних обстрілів, з екопарку евакуювали тварин, у тому числі й мавп, тоді загинув шимпанзе та дві дівчинки-орангутанги.

Екопарк серйозно постраждав під час інтенсивних обстрілів Харкова російськими військами 2022 року. Було пошкоджено більшу частину споруд, загинуло 6 працівників і понад 300 тварин (це близько 20% загальної зооколекції).

У відео, на якому мавпи вже знаходяться у своїх клітках екопарку, Олекандр Фельдман подякував меру міста Ігорю Терехову, керівництву та співробітникам Харківського зоопарку, які "підставили своє плече, дали притулок тваринам і досі утримують усю цю велику та дуже непросту мавпячу компанію". Крім того, він зауважив, що за цей час у мавпячої родини з’явилися малюки. 

З літа 2023 року екопарк частково відновив роботу. Сапери розміновували основну територію. Спочатку відкрилася Долина альпак, а восени екопарк провів традиціний Бал хризантем.

Колектив екопарку продовжує працювати над поверненням й інших тварин додому. Сюди уже привезли орлів, левів, яків, угорських корів, зебр, бізона, лемура та інших.