У Харківському художньому музеї планують перебудувати експозицію. Про це в ефірі "Українського радіо Харкова"
Близько половини колекції - роботи російських художників. Загалом у музеї зберігається майже 26 тис. картин. Зараз картини зняли і сховали у сховищах. Дві будівлі музею постраждали під час обстрілів: було вибито вікна, пошкоджено дах, стелю, освітлення.
Офіційних постанов, що робити з російським живописом, музею не надсилали, каже директор. Але в музеї збираються робити акцент на українському мистецтві. Щоб заповнити зали, використовуватимуть полотна сучасних українських живописців.
Щодо деяких художників позиція не сформована. Як приклад Мизгіна навела одного з найяскравіших живописців кінця XVIII - початку XIX століття Володимира Боровиковського. Він був родом із Миргорода, але більшу частину життя прожив у Санкт-Петербурзі, прославився тим, що писав портрети російських аристократів і членів імператорської родини.
Деякі полотна художників, пов'язаних з Україною, у дирекції музею викликають сумніви за своїм змістом.
Зокрема, у колекції Харківського музею зберігається портрет імператора Павла I пензля того ж Боровиковського. Інший майстер - Григорій Мясоєдов - понад 10 років жив у Харкові. Але він написав полотно "У Севастополі 1854 року", у якому, за оцінкою Мизгіної, проявляє себе як російський художник.
Також у музейній колекції є Брюллов, Тропінін, Щербінін - друг Пушкіна.
"Це дуже велика теоретична та ідеологічна проблема", - заявила Мизгіна.