Заміокулькас чи Доларове дерево — гарна зелена рослина, яка дуже легка у догляді. Вона стала популярною завдяки своїй незвичайній формі листя та здатності очищати повітря. Ви можете зустріти доларове дерево практично скрізь - вдома, в офісах, ресторанах та магазинах.

Популярність у багатьох країнах заміокулькас отримав не тільки завдяки естетичним і функціональним якостям. В різних культурах він сприймається як символ успіху та добробуту, і його вирощують у надії привернути фінансове процвітання і щасливу долю.

Дехто помилково вважає, що «жіноче щастя» - це альтернативна назва заміокулькаса, але насправді це народна назва рослини спатифілум. І, хоча цвітіння обох справді дуже схоже, в іншому це абсолютно різні рослини.

Яким виростає заміокулькас, догляд без надмірної уваги, віра в надзвичайну силу - основні причини популярності.

Чому заміокулькас називають доларовим деревом?

Заміокулькас також називають «доларове дерево» через свою форму листя, що нагадує грошові монети, гроші. При цьому використовується уточнення, які саме гроші - тобто долари. Така аналогія може натякати на походження, тобто де вперше рослина отримала символічну назву. Говорячи про заміокулькас краще не називати його «грошове дерево», адже помилково можна подумати про Товстянку.

Доларове дерево: прикмети

Ця курйозна співвіднесеність між заміокулькасом і фінансами робить його популярним об'єктом догляду і віри в чарівну силу природи у багатьох культурах.

Фінанси, успіх та благополуччя

Досить розповсюджене повір'я, що якщо заміокулькас росте і процвітає, то і з фінансами все буде гаразд.

Оскільки рослина є талісманом який відлякує негативну енергію, то вважається, що вона здатна захистити сім'ю і від фінансових труднощів.

Заміокулькас асоціюється з надійністю і є символом стабільності. Вважається, що на підсвідомому рівні він спонукає бути фінансово грамотним, через що і вдається накопичувати гроші (тобто людина знає, що рослина допоможе її фінансам, потім часто бачить доларове дерево і ця думка при цьому маячить в підсвідомості – і як результат людина заряджає себе на подібне).

Дехто вдається до особливих маніпуляцій аби залучити фінансову удачу – підкладає монети під вазон або прикріплює грошові купюри до самого заміокулькаса.

Якщо рослина в'яне, то варто очікувати фінансових невдач.

«Вінець безшлюбності» чи щасливе заміжжя

За популярними повір'ями, заміокулькас спонукає жінок до безшлюбності, адже отруйний сік асоціюється з вінцем незаміжності. Поетично виражаючись, ця рослина «оберігає» жінок від стосунків з чоловіками.

Однак, з іншого боку, існує прикмета, яка стверджує, що коли заміокулькас зацвітає, може привернути до дівчини заміжжя. Також важливо відзначити, що доларове дерево, покрите квітами, може означати й щасливе батьківство.

Гармонія в домі

Заміокулькас має в собі енергетику росту та життя, що сприяє покращенню атмосфери в будинку. Можна тримати доларове дерево в спальні.

Унікальна рослина є символом витримки та стійкості, оскільки виживає в умовах обмеженого догляду.

Надихає на гармонійне життя, сприяє релаксації і зниженню стресу. Дерево створює сприятливу енергетику, яка допомагає відчувати себе більш зосередженими та спокійними.

Іще вважають, що заміокулькас:

  • повинен бути подарованим, а не купленим
  • позитивна енергетика напряму пов'язана з місцем розташування - чи достатньо освітлення отримує
  • чи має ім'я - з рослиною потрібно спілкуватися як з людиною

Науково ці прикмети не підтверджені, вони базуються виключно на фольклорі та народних уявленнях.

Вирощування заміокулькасу — це відмінний спосіб прикрасити дім. Основи догляду за цією рослиною не є складними, але саме з правильною увагою вони можуть перетворити вашого зеленого улюбленця в справжній естетичний шедевр. Корисну інформацію з догляду можна почерпнути на сайті Мова Квітів.