Київський трамвай став першим у Російській імперії. Також саме в Києві було відкрито першу в СРСР лінію швидкісного трамвая. У Києві працювали різні види трамваїв: кінний трамвай, паровий трамвай, електричний трамвай, бензотрамвай та швидкісний трамвай. Пропонуємо огляд найцікавіших фактів з історії київського трамваю від Мій Київ.

Паровий трамвай

1892 року існуючим маршрутом конки Хрещатик — Деміївка пустили паровий трамвай. Було запущено за маршрутом 4 парові трамваї, які виготовили на коломенському заводі. Нову лінію парового трамвая (Лук'янівську) було введено в експлуатацію цього ж року.

Паровой трамвай, Киев

Маршрут проходив від Львівської площі до Лук'янівського базару. Було збудовано Лук'янівське депо. Третя лінія трамваю проходила від Хрещатика до Кадетського шосе (площа Перемоги сьогодні) вулицями Фундуклеївською, Пирогова, Бібіківському бульвару та Кадетському шосе.

Бензотрамвай

1911 року в Києві було відкрито бензотрамвай, який назвали «Дарницький трамвай» («Слобідська лінія»). Перший маршрут трамваю проходив від Поштової площі до Биківні. 1912 року ввели нову лінію трамвая від станції «Дарниця» до Микільської Слобідки. 1913 року запустили лінію від Биківні до Броварів.

Киевский безотрамвай

1920 року, коли було зруйновано Ланцюговий міст, було закрито цей маршрут трамвая. У 1925 році був запущений маршрут Поштова площа - Микільська Слобідка. З 1924 року маршрути бензотрамваю поступово електрифікуються.

Електротрамвай

Електричний трамвай, перший у Російській імперії, був запущений в 1892 році на Олександрівському узвозі (сьогодні Володимирський узвіз). Ідея запуску електричного транспорту виникла через проблематичність підйому парових вагонів Олександрівським узвозом. Маршрут трамвая з'єднував Поділ із Хрещатиком.

Первый электрический трамвай в Киеве

Електричний трамвай став дивиною для киян, та однією з головних пам'яток Києва. Трамвай став величезною популярністю серед жителів міста. Проект став приносити велику прибуток, що дозволило досить швидко окупити вкладення. Вже у 1913 році у Києві існувало 20 трамвайних маршрутів.

Доречі, а ви знаєте, що перший трамвай у незалежній Україні розробили саме у Києві? Щоправда, виробляли його в основному у Дніпрі, більше про це дізнатись можна тут.