Незважаючи на те, що граніт міцніший і стійкіший до стирання, ніж мармур, підлоги з нього теж можуть пошкоджуватися і час від часу потребують ремонту. При відновленні та ремонті гранітних підлог не обійтися без машини для полірування граніту, яка застосовується для усунення будь-яких пошкоджень - від плям до глибоких тріщин. Цей електроінструмент використовується не тільки з полірувальними, а й зі шліфувальними кругами різної зернистості.

Видалення плям і подряпин

Граніт має дуже низький коефіцієнт водопоглинання і має стійкість до дії хімічних речовин. Сліди від фарби з нього можна легко видалити розчинниками. Плями, що з'являються на полірованій гранітній підлозі, - це найчастіше ділянки, що втратили глянцевий блиск. Матові плями виглядають трохи світлішими за поліровану поверхню, за певного освітлення вони помітні і псують зовнішній вигляд підлог.

Причина появи матових плям - вплив абразивів. Піщинки на взутті, неправильне прибирання, ніжки меблів, що пересуваються, залишають мікроподряпини, які з часом зливаються і позбавляють поверхню блиску. Для їх усунення застосовують полірування підлог.

Якщо поверхня рівна і немає помітних подряпин, то досить просто відполірувати зони, що втратили блиск, машиною для полірування мармуру і граніту, використовуючи полірувальні круги.

Якщо на поверхні гранітних підлог з'явилися глибокі подряпини, то одним поліруванням не обійтися. Попередньо необхідно провести шліфування, щоб подряпина зникла, а вже потім відполірувати ремонтовану ділянку.

Вирівнювання кам'яних підлог

Якщо поверхня гранітної підлоги через ремонти або стирання стала нерівною, на ній утворилися поглиблення, то всі перепади висоти необхідно усунути. Вирівнюють гранітну підлогу шляхом грубого шліфування всієї поверхні, після чого обробляють кругами з більш дрібним зерном і на завершення полірують.

У випадках, коли підлоги зроблені з різних видів каменю, то їхній знос йде нерівномірно. Менш твердий матеріал, наприклад, мармур, стирається більше, і мармурові плитки просідають відносно гранітних. Щоб прибрати перепад висот, мармурові плитки демонтують і піднімають, щоб рівень найбільших заглиблень зрівнявся з рівнем гранітних плиток. Далі виконують шліфування до досягнення рівної поверхні, після чого підлоги полірують.

Ремонт відколів і тріщин

Такі дефекти на камені з'являються від ударів твердими предметами, коли на підлогу кидають щось важке. У таких випадках здійснюють закладення заглиблень пломбувальною сумішшю, яку купують готову або виготовляють на клейовій основі з додаванням пігментів у колір граніту та кам'яного пилу, що утворився під час шліфування. Попередньо місця пошкоджень ретельно очищаються. Отриманим розчином пломбують тріщини і поглиблення, а після його застигання - шліфують і полірують. Якщо точно підібрати колір складу, то відремонтовані місця будуть абсолютно непомітними.

Якщо замаскувати тріщини не вдалося, їх заповнюють епоксидною смолою, і після застигання піддають шліфуванню, а потім - поліруванню.

Відновлення міжплиткових швів

Потемнілі та зруйновані міжплиточні шви псують вигляд підлог, тому під час ремонту їх слід оновлювати. Попередньо роблять зачистку швів спеціальним електроінструментом, ретельно очищають. Потім закладають спеціальним складом, колір якого може бути підібраний у тон каменю або бути контрастним, залежно від дизайн-проєкту. Після застигання закладної суміші її шліфують і полірують.

Реставрація гранітних підлог

Відновлення сильно зруйнованих гранітних підлог включає в себе такі етапи:

  • Сильно пошкоджені елементи, які не підлягають відновленню, демонтують. За їхніми розмірами виготовляють нові вироби з граніту аналогічного вигляду і кольору, після чого проводять їхню заміну;
  • Розбиті плити, які можна відновити, демонтуються. Проводиться відновлення їхньої цілісності за спеціальною технологією із застосуванням армування і склеювання;
  • Усі нестабільні, розхитані елементи демонтують, очищають і монтують заново із застосуванням клейових складів.

Після того, як цілісність підлог відновлено, переходять до вирівнювання підлоги, ремонту тріщин, відколів і вибоїн, усунення подряпин, закладення швів між плитами. Потім підлогу шліфують і полірують.

Обробка полірувальним порошком

Щоб домогтися ідеальної гладкості та дзеркального блиску гранітних підлог, після шліфування та полірування часто виконують процедуру полірування із застосуванням спеціальної хімії для каменю - полірувальним порошком. Після обробки поверхні полірувальним порошком підлоги набувають ідеального глянцю. "Кристалізація" не тільки покращує естетичні властивості підлог, а й підвищує стійкість каменю до пошкоджень.

Щоб гранітні підлоги довго зберігали новизну і блиск, не слід ходити по них у брудному взутті, пересувати меблі, кидати важкі предмети. У догляді рекомендується використовувати спеціальні засоби для каменю, мити водою не бажано, оскільки при висиханні на поверхні залишаються сольові розводи.

Джерело