Багато речей настільки міцно увійшли до нашого побуту, що ми давно вже не звертаємо на них уваги. Ми не помічаємо, як вони полегшують наше життя і які складнощі в звичайних речах зробить їхня відсутність. Одна з цих речей - звичайний поліетиленовий кульок.

Кульок – це вид упаковки для товару, матеріалу, речей чи продуктів харчування, котрий виготовлений із полімеру. Вони використовуються у всіх сферах діяльності людини. Завдяки простоті використання, дешевизні, надійності, практичності, а також універсальності, вони витіснили тканину, папір, скло та картон. Які бувають пакети за матеріалом, формою та призначенням розглянемо у цій статті.

Особливості поліетилену

Поліетилен – це штучний термопластичний матеріал котрий стійкий до вологи та інших розчинників, органічних і неорганічних кислот. Кульки з поліетилену – це практична та багатофункціональна упаковка, котра надійно захищає вміст у ній товарів від бруду, пилу та вологи, а також торкання рук людей, які розглядають речі в магазині. Процес виготовлення такої поліетиленової продукції у різних виробників може відрізнятися і залежати від різних нюансів, але як правило він відбувається у таких етапах: підготовка самого проекту та його дизайну, виробництво плівки із поліетилену та звісно виробництво самих кульків. Поліетилен може відрізнятися за ступенем тиску в процесі виробництва, щільністю та багатьма іншими аспектами. Поліетиленову плівку для поліетиленових кульків та упаковки продуктів найчастіше роблять методом екструзії. Суть його у тому, що полімерну масу нагрівають і продавлюють через калібрований отвір певної форми. Плівка виходить міцна, прозора, без смаку та запаху. Вона непроникна для води та пари, зберігає еластичність навіть при температурі повітря 0 град. Залежно від умов протікання реакції полімеризації поліетилен для виготовлення пакетів може бути різним: ПВД, що отримується під високим тиском, дає речовину меншої щільності. Пакети з нього відрізняються гладкою воскоподібною поверхнею, м'якістю, високою прозорістю та еластичністю. ПНД, що утворюється при низькому тиску та у присутності каталізаторів. Такі пакети ПЕ менш прозорі і шелестіть на дотик. Також пакети можуть виготовлятися з так званого поліетилену середньої щільності або лінійного, або навіть з поліетиленової суміші різних видів. У цьому випадку виходять вироби, властивості яких є чимось середнім між ПВД та ПНД, наближаючись технічними характеристиками до одного, то до іншого виду.

Основні різновиди пакетів із поліетилену

Залежно від призначення пластикових пакетів, фірма Примапак виробляє різні вироби. Вони поділяють на споживчі, тобто ті, що видаються в торгових точках, а також ті, що використовуються у господарських цілях. Основними видами є фасувальні вироби, під сміття та вироби для брендованої продукції.

  • Фасувальні. Товщина – до 20 мкм. Вантажопідйомність – до 5 кг. Вони не призначені для транспортування товарів. Їх призначення – захистити вміст пластикового пакета від вологи та бруду. Прозорий целофановий пакет розрахований на одноразове застосування. Особливість: дешевизна та відповідність стандартам гігієни.

  • Сміттєві. Робляться на основі ПВД, ПНД або сполук двох видів поліетилену з барвниками. Випускаються без ручок, із ручками, із затяжною стрічкою. Для зручності використання у верхній частині передбачені стрічки, що затягують, які необхідно витягнути, щоб вміст не випав у процесі руху до сміттєвих баків.

  • Фірмові з логотипом. Розробляються на реклами продукції, організації, події. На пластикову поверхню наноситься зображення за допомогою флексодруку. Це посилює стійкість до впливу вологи та пилу.