Зараз ніхто не вживає неочищену воду з водопроводу: як мінімум вона потребує кип’ятіння. Ті, хто турбується про своє здоров’я, давно встановили фільтр під мийку. Для отримання питної води зазвичай використовується окремий невеликий змішувач: кран для питної води. Він має менші габарити та слугує саме для водозабору рідини для вживання в їжу чи напої.

Особливості вибору

Таким чином на раковині встановлено одразу два змішувачі: один для миття рук чи продуктів, а інший для пиття. Звісно, є моделі з двома важелями, які дозволяють отримувати питну рідину та водопровідну. Але зазвичай використовується варіант саме з двома кранами.

Перед покупкою змішувача для фільтра необхідно врахувати ряд факторів. Серед них:

  • комплектація пристрою (шланги, перехідники, монтажні засоби);
  • наявність перехідника розподілу подачі на два змішувачі;
  • довжина шлангів (необхідно провести заміри простору під мийкою);
  • зручність розташування важеля чи вентилів;
  • висота (в залежності від висоти раковини).

Звісно роль грає і виробник. Краще надати перевагу відомому виробнику сантехніки, який зможе гарантувати тривалість служби власної продукції.

Особливості монтажу

Встановлення нового крану не складе зручностей, навіть якщо немає досвіду сантехнічних робіт. Складніше за все просвердлити отвір під місце встановлення змішувача. Спочатку діаметр має бути мінімальним, а пізніше його розширюють до потрібного показника. Розмір повинен відповідати замовленому крану.

В комплект покупки входять різноманітні кріплення та гумові прокладки, які дозволяють легко встановити та зафіксувати нову деталь сантехніки. Далі змішувач вирівнюється відносно раковини та гвинт затягується. Залишається лише з’єднати кран з виходом фільтра.

Звісно, варто впевнитися, що забезпечена абсолютна герметичність всіх з’єднань. Водночас не варто надто сильно загвинчувати кріплення, щоб не зірвати різьбу. Ось і все: можна насолоджуватися питною водою, яка проходить необхідне очищення, та не ризикувати власним здоров’ям.