Як підготувати земельну ділянку до продажу

pgg3b9P4fFRFipVHi6Mtm8zKvRTW3QlnTmwKRHNRhuenqp7r4uv9C0WXa4G2z_iBGYv1UkciOtgxKn5cew0sH-BRTtwvJNxOagSx6St2eEk1suDKD8JYdIrlKKR3pa06_BEx8p_EAmZZTOlKC4Juew

https://landlord.ua/wp-content/uploads/2018/03/s-1024x640.jpg

Продавцю на земельному ринку важливо за мінімальний строк реалізації отримати максимальну ціну за свою ділянку. Як підготувати ділянку до продажу та отримати максимальний зиск - розповідають інженери-землевпорядники «Київські землі».

Перевірте документи на землю та відомості у Земельному кадастрі

На першому етапі продажу важливо зрозуміти, який статус має продавець: власник приватизованої ділянки чи продавець права оренди земель державної чи комунальної власності. Від цього залежить комплект документів та порядок оформлення угоди.

З моменту незалежності України формати правовстановлюючих документів на землю кілька разів змінювалися Найпоширеніші недоліки в документах на землю:

  1. Документи старого зразка, немає кадастрового номера. Без цього унікального ідентифікатора ділянки угода неможлива. Необхідно присвоїти кадастровий номер земельній ділянці.
  2. Немає реєстрації у Земельному кадастрі. Потрібна реєстрація та отримання Витягу з ДЗК.
  3. Немає державної реєстрації у Реєстрі прав власності на нерухоме майно. Документ потрібно зареєструвати.
  4. Помилки в Земельному кадастрі – невірно вказана площа, категорія земель, розташування ділянки, дані власника або землекористувача, відомості про сервітут, обмеження, склад угідь. Потрібно виправити помилки в ДЗК.

Щоб підготувати документи на землю до продажу, доручіть сертифікованим землевпорядникам провести аналіз земельної документації та відомостей у кадастрі. Виявлене порушення - компанія проведе комплекс робіт по кожному з перерахованих вище напрямків.

Нерідко виявляються помилки у правовстановлюючих документах: неправильно вказані дані власника, адреса, площа, це виправляється нотаріусом, у якого були оформлені документи. Часто на продаж виставлені ділянки, за якими не оформлена спадщина. В окремих ситуаціях для легалізації права власності потрібне рішення суду.

Будь-яка помилка у земельній документації потребує часу на її виправлення. Щоб не втрачати гроші на рекламу об'єкта, який фактично не готовий до продажу, спершу приведіть документи до ладу.

Оцініть, що вигідніше - продаж цілої ділянки чи частини

Велику ділянку землі іноді вигідно поділити, розпродати окремими лотами чи залишити частину собі. Такий процес називається поділом земельної ділянки: старий кадастровий номер анулюється, землевпорядники формують нові ділянки з новими кадастровими номерами. Цільове призначення землі не змінюється.

Встановіть межі знаки на ділянці

Довіра покупця до таких ділянок зростає у рази: легко оцінити форму, реальне розташування, плюси та мінуси ділянки. Виїзд землевпорядника на місцевість у Київській області забирає у продавця 2-3 години особистого часу.

Необхідно розчистити ділянку

Передпродажна підготовка земельної ділянки включає прибирання території та зовнішньої фасадної частини від будівельного та побутового сміття, чагарників, сухих гілок, високої трави. Прибирання ділянки та вивезення сміття окупаються.

Проведіть якісну фотозйомку ділянки

Фото комів землі, грядок та врожаю не дають покупцю повноцінну інформацію про об'єкт. Фотографуйте ділянку: максимум території, межі, сусідство, під'їзні дороги, свердловини. Привабливо виглядає об'єкт у ясний сонячний день.

Намагайтеся зробити фотографії всієї ділянки з високої точки – балкона сусіднього будинку, дерева, пагорба. Немає такої можливості – скористайтеся масштабованими кадастровими онлайн-картами порталу Нерухомість 360°: знайдіть за кадастровим номером ділянку, зробіть скріншот фрагменту карти.