Ніхто не сперечається, що комп'ютерні ігри - це фантастика. Але іноді виникає бажання зібратися і пограти з друзями віч-на-віч, а не сидіти біля різних комп'ютерів. У цьому випадку коли вам потрібно купити настільні ігри стають ідеальним рішенням.

Редакція DTF відібрала 15 настільних ігор, заснованих на відеоіграх, які варто врахувати.

StarCraft: Настільна гра

На відміну від комп'ютерного варіанта, настільна версія StarCraft являє собою глобальну стратегію, хоча і з відомими елементами. Замість маленьких битв гравці беруть участь у повномасштабних космічних війнах, борючись за контроль над планетами та їхніми ресурсами, укладаючи угоди, досліджуючи космос і колонізуючи нові території.

Гра упакована у фірмову "труну" від FFG - коробку величезного розміру, на тлі якої інші ігри виглядають незначно. Велика кількість легко впізнаваних мініатюр, безліч деталей, знайомих фанатам, і глибоке опрацювання роблять StarCraft: Настільну гру хорошим вибором для знайомства.

Тільки засмучує, що тираж гри вже закінчився (на вторинному ринку все ще можна знайти російськомовні версії), а права на серію у видавця закінчилися. Однак, не все так погано: гру перевидали під новою назвою, Forbidden Stars, замінивши світ на не менш популярний - Warhammer 40,000. Крім очевидних змін, правила були поліпшені, прибрані деякі спірні моменти і в цілому створена версія 2.0. Вихід російськомовного видання, на жаль, поки невідомий.

Civilization: Настільна гра

Спроби перевести Civilization у настільний формат були зроблені неодноразово і з різним ступенем успіху. Наразі найпопулярнішою є версія 2010 року. Тривалі ігрові сесії, розгалужене дерево технологій, різні способи перемоги, карта, що випадково генерується, - всі ключові елементи оригіналу перенесені в гру.

Однак заради геймплея довелося зробити компроміси: кількість націй скоротилася до шести, а битви перетворилися на якийсь аналог гри "камінь-ножиці-папір". Але це абсолютно не заважає отримувати задоволення від чудової покрокової стратегії з безліччю можливостей. Гру перекладено російською мовою.

Для любителів реалістичності існує Advanced Civilization, випущена 1991 року, або її сучасне масштабне перевидання Mega Civilization 2015. До 18 гравців за одним столом, ігрові сесії до 12 годин, величезна карта світу - безумовно, ця гра не для людей зі слабкими нервами.

World of Warcraft: Настільна гра

Значна карта Азерота, впізнавані персонажі, прокачування, завдання, моби - всесвіт Warcraft з любов'ю і вмінням перенесено на ігровий стіл. Гравці керують знайомими героями і виконують квести - все в гонитві за досвідом і здобиччю, як у комп'ютерній грі.

Присутній знайомий конфлікт Альянсу та Орди (між гравцями), але гра також пропонує зустрітися з різними ворогами. Отже, пропонуються два способи перемоги: або битися в прямому бою з іншим гравцем, або перемогти Оверлорда, глобальне зло цього світу. Додайте до цього безліч унікальних умінь, різноманітні завдання і дослідження світу - і отримаєте успішну адаптацію знаменитої гри.

Проблема, на жаль, така сама, як і у Starcraft - тираж давно вичерпано. Але світ Азерота не обмежується тільки The Board Game: є також колекційна карткова гра World of Warcraft і окрема The Adventure Game, яку набагато легше знайти.

Пригодницька гра The Witcher

Пригоди відьмака Геральта привели CD Project Red до вершин успіху. Тому вихід настільної гри на основі Відьмака не був несподіванкою. Як і WoW, це гра про пригоди конкретних персонажів у небезпечному світі: виконуємо квести, вбиваємо монстрів, покращуємо героїв і збираємо скарби.

У грі є кілька героїв: Геральт, Трісс, Денделіон і Ярпен Зігрін. У кожного свої переваги та слабкості, що впливають на ігровий процес. Переможець визначається за кількістю виконаних завдань. Не варто чекати глибокого сюжету і політичних інтриг, але як спосіб провести вечір у компанії друзів із гарною пригодою гра чудово підходить. На жаль, російської версії немає.

Bloodborne: Карткова гра

Як і оригінальна гра, настільна версія Bloodborne не прощає помилок. Вам належить спуститися в страшні підземелля назустріч натовпу монстрів (представлених тут у вигляді карт) і спробувати вижити. Гравці б'ються разом, намагаючись завдати достатньо шкоди монстрам і залишитися в живих.

Як і у "великій" версії, тут дуже важливо знаходити баланс: бути досить сміливим, щоб знищувати ворогів, збирати їхню кров і підвищувати рівень, і досить обережним, щоб не померти через дрібниці (інакше ви втратите все накопичене).

Однак, через наявність кубика, ви не зможете навчитися грати без програшу, і навіть найкращого гравця може чекати смерть.

В інтернет-магазині "domigr.com.ua" представлений широкий вибір настільних ігор різних жанрів, для різного числа гравців, різної складності, на будь-який вік. Кваліфіковані фахівці допоможуть вам вибрати найкращі варіанти, виходячи з ваших уподобань.