Харківська облрада на сесії 30 серпня прийняла рішення про першочергові заходи щодо реалізації в Харківській області закону України "Про засади державної мовної політики". За це рішення проголосувало 98 депутатів. Після голосування депутати фракції "Батьківщина" залишили сесійну залу.

У ході сесії депутат (фракція "Батьківщина") Анатолій Сергієнко запропонував зняти питання з розгляду, оскільки для його реалізації потрібно багато грошей. "Діти хворіють, немає грошей на медицину, а ми приймаємо введення регіональної мови як першочергові заходи, начебто нікуди більше направити гроші. По Україні на реалізацію закону доведеться витратити 17 млрд.грн., а Харківська область запросить 1 млрд. грн." , - заявив Сергієнко.

Як зазначив голова облради Сергій Чернов, на реалізацію закону не передбачено жодної копійки коштів облради, оскільки ці заходи реалізовані в області ще в 2006 р, а ті, що не реалізовані, витрат державних коштів не вимагають.

За словами директора Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Миколи Титова, облрада не вводить регіональну мову, а виконує вимоги закону. "Чому ж повинні ігнорувати бажання і волю 44% жителів області? І якщо вже говорити про те, на що витрачати кошти, то, звичайно, щоб захистити інтереси російськомовних жителів області, кошти потрібно витрачати. ​​Але справа в тому, що саме для реалізації заходів нинішнього рішення сесії засоби затрачати не потрібно", - заявив Титов.

 

Довідка "SQ". 3 липня 2012р. Верховна Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики", який закріплює функціонування в Україні регіональних мов. Президент України Віктор Янукович підписав закон 8 серпня. При цьому президент заявив, що закон про мови вимагає доопрацювання, і доручив створеній ним групі розробити поправки до закону, які повинні бути прийняті парламентом у вересні. 20 серпня російській мові статус регіональної надала сесія Харківської міськради.

Як зазначено в рішенні облради, за даними всеукраїнського перепису населення про мовний склад населення Харківської області, 44,3% жителів регіону визначили російську мову як рідну. Тому до відома громадян доводиться, що на території Харківської області російська мова є регіональною. У зв'язку з цим, зокрема, акти місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування повинні прийматися державною або російською мовами та офіційно публікуватися обома мовами. У роботі, діловодстві і документації місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування може використовуватися російська мова. Також необхідно, щоб посадові особи володіли і державною, і російською мовою і вільно спілкувалися з російськомовними відвідувачами. Громадянам гарантується право на здобуття освіти державною та російською мовами, право вільного використання російської мови у сфері наукової діяльності та культури.

Офіційна інформація про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування повинна поширюватися державною та російською мовами. Маркування товарів та інструкції щодо їх застосування теж повинні виконуватися двома мовами. На території області друкована продукція службового та ужиткового користування (бланки, форми, квитанції, квитки тощо), яка поширюється держструктурами і органами місцевого самоврядування, може видаватися як українською, так і російською мовами.