Украинский информационный бизнес может уйти в Россию из-за нового Налогового кодекса"Український бізнес з надання інформаційних послуг може піти до Росії через новий Податковий кодекс, проект якого зараз розглядається в Україні", - заявив журналістам шеф-редактор журналу "Бухгалтер" (Харків) Олександр Кірш. За його словами, у проекті Податкового кодексу пропонується для підприємців, що працюють у сфері інформаційних технологій, увести податок в 1 тис.грн./міс.

"Інформаційна послуга - це послуга, з якою нерозумно брати тисячу гривень, їй і за 200 потрібно сказати спасибі. Бо таку послугу можна зареєструвати в будь-якій країні. Коли говорять, що підприємці в цій сфері будуть платити 1 тис.грн. Податку, плюс близько 400 грн. внесків до фондів соціального страхування, разом - 1,4 тис.грн. податків, то це просто несмішний анекдот ", - заявив О.Кірш.

Він також зазначив, що не всі галузі можна перевірити. "Для ситуацій, перевірити які не можна, людство і винайшло єдиний податок, кажучи підприємцям: платіть хоч що-небудь. Але зараз до влади прийшли люди, які просто не в курсі і не знають наших українських традицій оподаткування", - зазначив О.Кірш.

Довідка "SQ". Верховна Рада 7 вересня визнала такою, що втратила силу свою постанову від 17 червня про прийняття за основу проекту Податкового кодексу. Кабінету міністрів доручено невідкладно подати до ВР новий проект Податкового кодексу з урахуванням результатів всенародного обговорення.

Як заявив заступник голови Харківської облдержадміністрації Юрій Сапронов, "новий Податковий кодекс дає підприємцям можливість вибрати ту модель розвитку бізнесу, яка є найбільш прийнятною для них, оскільки дозволяє диференціювати оподаткування в залежності від розміру бізнесу". За його словами, закладені в новому Податковому кодексі ставки податків будуть вигідні не тільки державі та місцевим бюджетам, але і самим підприємцям. "Якщо підприємець отримує сукупний річний прибуток не більше 300 тис.грн., він може працювати на єдиному податку, який піде до місцевого бюджету. Якщо обороти збільшуються, і прибуток зростає до 3 млн.грн., підприємець переходить у категорію малого бізнесу з нульовою ставкою податку на прибуток протягом п'яти років. З прибутку понад 3 млн.грн. сплачується 19% податку на прибуток, який до 2014 р. буде знижено до 16%. Це буде найнижчий податок на прибуток у Східній Європі", - підкреслив віце -губернатор.