Відеоблогінг з кожним днем стає все популярнішим серед молоді, поширюючись найбільш затребуваними соціальними мережами, включно з YouTube. Зростання кількості блогерів посилює конкуренцію серед виробників аксесуарів для проведення зйомок, оскільки знімаючи на камеру смартфона майбутній блогер нікого не здивує, навпаки відштовхне потенційних глядачів. Якщо виникло бажання займатися відео зйомкою більш-менш серйозно, необхідно придбати певне обладнання, яке дозволить забезпечити красиву картинку та якісний звук.
Найбільш важливими складовими для проведення якісної зйомки - якісне освітлення, відеокамера і мікрофон.Замовити якісне освітлення и мікрофони у наборах для блогера від виробника XoKo в Україні - https://xoko.ua/product-category/interaktivni-igrashki/nabir-blogera/.
Вибір камери для зйомок
Вибираючи камеру для відеоблогінга треба враховувати декілька важливих моментів.
- камера повинна бути достатньо компактною, щоб мати можливість носити її з собою впродовж дня.
- камера повинна забезпечити відповідну продуктивність, необхідну для проведення зйомок відео і звуку достатньо високої якості.
- камера повинна мати поворотний екран, декілька входів для зовнішніх мікрофонів і підключення до Wi-Fi.
Якщо плануються зйомки швидких роликів без попередньої підготовки доцільно вибирати більш компактну і портативну модель. Якщо ж відеоблогер мріє знімати творчі проекти, слід придбати бездзеркальну або дзеркальну камеру, які вартують значно дорожче.
Якщо плануються зйомки на природі під час активного відпочинку необхідно вибирати що-небудь міцніше – все залежить від можливостей вашого бюджету.
Найбільш універсальним вибором відеокамери може служити модель Olympus OM-D E-M5 Mark III, вона достатньо легка, багатофункціональна, підходить практично всім відеоблогерам. Камера Sony ZV-1 – найкращий компактний варіант, який можна носити з собою практично повсюди. Моделі Canon EOS M50 мають найбільш прийнятні ціни.
Основною вимогою в роботі камери є якість знятого відео. Відео з більш високим розрішенням займає дещо більше місця на жорсткому диску, але має кращі перспективи в майбутньому. Іншими не менш важливими характеристиками відеокамер є вмонтований Wi-Fi для можливості обміну відеоблогами на ходу, повністю поворотний монітор, який дозволяє побачити обличчя оператора в кадрі, вмонтований роз'єм для покращення звуку.
Купуємо якісний мікрофон
Вибір мікрофона є не менш важливим для відеоблогера, оскільки саме він забезпечує якісний звук. Вибираючи мікрофон потрібно врахувати наступне:
- для яких цілей буде використовуватися мікрофон. Наприклад, знімаючи відео від першої особи достатньо буде маленького петличного мікрофона. Такі мікрофони, як правило, працюють у поєднанні з планшетами або смартфонами, використовуючи значну частину їхньої зарядки, тому слід відразу придбати портативне зарядне приладдя.
- настільні моделі мікрофонів краще використовувати для зйомок в домашніх умовах або в студії.
- Робочий діапазон мікрофону для запису відео з використанням комп'ютера повинен мати відповідні параметри звукової чутливості.
- Мікрофони для записування голосу повинні ефективно знешкоджувати сторонні шуми і мати відповідні роз'єми для підключення через USB.
Оптимальними у співвідношенні «ціна-якість» будуть прості в користуванні, проте надійні мікрофони компанії XoKo. Замовити мікрофони можно як у наборі блогера, так і окремо - https://xoko.ua/product-category/interaktivni-igrashki/studijni-mikrofoni/.
Використання штативу для зйомок відео зробить працю блогера простішою і значно ефективнішою. Основною функцією штативу є тримання камери на потрібній висоті і під необхідним кутом нахилу, як під час стаціонарної зйомки, так і під час руху.
Для «сидячих» відео потрібен міцний штатив, який достатньо легко відрегулювати по висоті. Для зйомок на ходу штатив повинен бути компактний і легкий.
Для забезпечення якісного освітлення можна використовувати потужне студійне освітлення або невеликі LED-світильники. Головна вимога до освітлення – воно повинне унеможливити виникнення тіней на обличчі оператора чи інших осіб.
Найкращим порадником у виборі технічних засобів для блогера є практика, яка дозволить виявити сильні і слабкі сторони обладнання. Тож знімайте, експериментуйте. Удачі!