Конкурс "У кожної куми свої пироги" відбудеться в рамках X етнофестивалю "Печенізьке поле", який пройде на Харківщині 10 вересня. Як повідомила в прес-центрі інформагентства "STATUS QUO" директор Харківського обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко, спеціальне журі вибере найкращі пироги, оцінивши їхні смакові якості та естетичну подачу страв. Планується, що в дегустації візьме участь голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Як повідомила керівник дослідницько-виконавської фольклористичного гурту "Муравський шлях", заслужена артистка України Галина Лук'янець, пироги потрібно буде зліпити і спекти згідно народних традицій та з урахуванням сезону, тобто з начинками з осіннього врожаю. До складу журі конкурсу увійдуть, зокрема, етнограф, кулінар і дизайнер. Переможців урочисто вшановувати на головній сцені фестивалю.

Також у його рамках пройде конкурс етнокараоке. Пропозиції, які пісні варто включити в список для виконання, можна надсилати на адресу організаційно-методичного центру культури (info@cultura.kh.ua). Три переможця цього конкурсу зможуть заспівати на великій сцені разом із відомими українськими виконавцями.

"Також цього року ми вирішили відновити традицію лауреатства і звернулися до тих призів, які вручалися на попередніх фестивалях "Печенізьке поле", - зазначила Т.Іщенко. Переможцям різних конкурсів будуть вручатися пам'ятні статуетки.

Ще у фестивалю цього року з'явився свій гімн і розробляється валюта - "печенізька гривня". Її можна буде "заробити" за перемогу в конкурсах. Володарі таких гривень зможуть придбати різну сувенірну продукцію, зокрема, футболки, кепки, бандани і чашки. Сувеніри можна буде купити і за звичайні гроші. Гімн фестивалю під час його відкриття виконає Великий Слобожанський ансамбль пісні і танцю. Автор музики - керівник кількох харківських хорових колективів Юрій Беседа, тексту - поет Микола Возіянов.

Як повідомила Г.Лук'янець, до участі у фестивалі запрошуються фольклорні колективи області. Відвідувачі зможуть не тільки побачити і послухати їхні творчі номери, а і взяти участь в інтерактивних розвагах, зокрема, пограти, потанцювати. Усього на "Печенізькому полі" обладнають п'ять сцен. Т.Іщенко додала, що на фестивалі працюватиме дитячий майданчик, відбудуться майстер-класи гончарів, ковалів, і можливо, ткацтва, феєрверк.

Довідка "SQ". Як повідомив раніше начальник управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації Дмитро Кузнєцов, цього року фестиваль буде більш молодіжним, і виступати будуть тільки українські виконавці. За його словами, організатори приділять більше уваги транспорту для гостей.

Етнофестиваль "Печенізьке поле" вперше пройшов у 2002 р. на березі Печенізького водосховища, зібравши більше 6 тис. учасників і глядачів. У 2008 р., за оцінками організаторів, фестиваль відвідали близько ста тисяч гостей, стільки ж у 2009 р. У 2008 і 2009 рр. проходив за підтримки благодійного фонду "Ренесанс", у 2010 р. - за підтримки Харківської облдержадміністрації і Харківської міськради.