Фестиваль обрядового і сучасного українського весільного дійства "Весілля в Малинівці - плюс" пройшов 3 вересня поряд із сел. Малинівка Чугуївського району Харківської області. Захід розпочався з символічного розпису пар, шлюб яких діяв тільки на час проведення фестивалю, і турніру команд районної федерації футболу. Фольклорні колективи з Харківської, Львівської та Курської (Росія) областей та колективи національних громад, які мешкають на Харківщині, продемонстрували на основній сцені весільні обряди. Зокрема, відвідувачі змогли побачити традиційні обряди вірменського, азербайджанського, грузинського та грецького весіль. Конкурсно-розважальна програма і творчі виступи проходили на сценах-майданчиках "Тещин дворик", "Покуть для молодят", "Баштан кума Сливи" і "Тато, мама, я - спортивна сім'я". Переможці конкурсів отримували фестивальні гроші - "малинки". Їх можна було поміняти на призи, зокрема, на кавун, іграшку, пляшку сувенірної горілки "Малинівський первак", заплатити ними за катання на конях та відвідування атракціонів.

На сцені "Покуть для молодят" проходили конкурси для молодих пар і конкурс "Слобожанська Яруня". За це звання змагалися 19 дівчат з Чугуївскьго району. Вони демонстрували своє вміння поратися з домашнім господарством, зокрема, доїти корову. Роль кума Сливи виконували відразу два заслужених артисти України - харківські актори Євген Плаксін і Микола Мох. Останній розповів журналістам, що цей персонаж спеціально придуманий для свята. За словами Є.Плаксина, публіка дуже любить цього героя. "Це простий дядько, з підбитим оком і червоним носом, любить пити горілочку і дуже веселий", - зазначив він. Кум Слива у виконанні Є.Плаксина розважав відвідувачів боулінгом гарбузами та кавунами, після чого попрямував зустрічати почесних гостей уже в ролі Попандопула - персонажа фільму "Весілля в Малинівці", а також ведучого концерту. У кума Сливи у виконанні М.Моха охочі могли похлестати об землю справжнім батогом і позмагатися на швидкість у збиранні розкиданих по полю гарбузів. Окрім того, чоловіки брали участь у конкурсі "Богатир Чугуївщини". Вони закидали 50-кілограмові гирі, стрибали в довжину, тягнули прив'язаний до себе автомобіль "Нива" і під музику носили на руках наречених, змагаючись, хто пронесе довше.

Почесних гостей фестивалю, зокрема, голову Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна з дружиною і дочкою, голову Харківської облради Сергія Чернова та голову Чугуївської райдержадміністрації Володимира Лобойченка, зустрічали оркестром, короваєм, подарунками та виступом кінного театру. Також серед почесних гостей фестивалю були заступник голови ХОДА Валентин Дулуб, депутати Верховної Ради України Дмитро Шенцев і Павло Климець.

М.Добкін та С.Чернов приїхали на фестиваль на кареті. Потім почесні гості оглянули "Гарбузове містечко" - виставку-презентацію населених пунктів Чугуївщини. Їхні представники демонстрували свої таланти та пригощали гостей різними стравами української національної кухні. В одному з наметів гостей пригостили перепелами, яких М.Добкін роздав усім охочим. "Гарбузове містечко" було прикрашене різними виробами з гарбуза.

Крім жартівливих молодят, у фестивалі взяли участь чотири місцеві пари, які 3 вересня одружилися по-справжньому. "Вони дуже сміливі та відважні, оскільки не кожен зважиться на таку публічність, тим більше весілля - це дуже особиста подія. Ці пари внесли певну родзинку у фестиваль. Мені б дуже хотілося, щоб на наступний рік таких пар було набагато більше", - зазначив М.Добкін. На святі почесні гості виконували роль посаджених батьків, і до їх одягу прикріпили весільні квіти, а на сцені обв'язали рушниками. Вони вручили молодятам подарунки, зокрема, електротехніку. Також пари отримали в подарунок ягнят. Окрім того, на фестивалі річницю одруження відзначили голова Вовчанської райдержадміністрації Віталій Панов з дружиною. Їм у подарунок дісталося порося.

Відвідувачі фестивалю змагалися у стрибках через мотузку, вилазили на дерев'яний стовп, брали участь у майстер-класах з виготовлення ляльки-мотанки та ін. "Тут справжні народні гуляння, свято, гарний настрій, прекрасні емоції, які запам'ятаються не тільки мешканцям Чугуївського району, Вільшанки , а й гостям фестивалю з інших міст. Цей фестиваль необхідно виносити на обласний рівень і давати йому нове життя", - зазначив М.Добкін.

Увечері відбувся концерт, на якому виступили гурт "Діти капітана Гранта" і співак Павло Зібров. Фестиваль завершився феєрверком і дискотекою.