Харківську ТЕЦ-3 у рамках її модернізації планують перевести на газ, одержуваний з кам'яного вугілля. Про це 16 листопада повідомив журналістам генеральний директор КП "Харківські теплові мережі" Сергій Андрєєв.

"Ми розглядаємо різні варіанти модернізації станції, основний з них - переведення роботи станції на вугілля і на синтез газу. Це пов'язано з державною політикою енергобезпеки і відходу від дорогого російського газу. Проект модернізації ТЕЦ-3 зараз знаходиться на стадії техніко-економічного обґрунтування та переговорів. Для модернізації потрібні інвестиції, великі гроші. Сьогодні технології дозволяють без серйозного перероблення станції перевести її на синтез газу: тобто ТЕЦ буде спалювати не вугілля, а одержуваний з нього газ", - зазначив Андрєєв. За його словами, переробляти вугілля можна і за містом, а доставляти отриманий газ на ТЕЦ можна як цистернами, так і трубопроводом. Згідно з розрахунками, видобування кам'яного вугілля разом з транспортними витратами обходиться у 2-2,5 рази дешевше, ніж газ.

Андрєєв також розповів, що ТЕЦ-3 може виробляти більше електроенергії, ніж зараз, але використовувати ресурси станції на повну потужність не дозволяє старе обладнання, встановлене ще при будівництві ТЕЦ у 1934 р. Це обладнання, за словами Андрєєва, часто ламається, у зв'язку з чим навантаження, яке несе станція, нижче того, яке тут може бути.

Також Андрєєв розповів, що на станції працює "пікова котельня", яка знімає пікові навантаження. "Якщо будуть переобладнувати ТЕЦ, вироблення електроенергії в цей період знизиться, але теплоенергія буде вироблятися в "піковій котельні" в колишньому обсязі. Для харків'ян реконструкція станції буде невідчутною", - додав гендиректор тепломереж.

За його словами, у 2011 р. на ремонт і заміну обладнання ТЕЦ-3 було витрачено близько 11 млн.грн. "Зокрема, була встановлена ​​автоматизована система обліку відпуску електроенергії, замінена акумуляторна батарея, яка як джерело постійного струму живить обладнання станції", - повідомив Андрєєв.

Як зазначив директор Департаменту комунального господарства Харківської міськради Віктор Кітанін, після прийняття ТЕЦ-3 у комунальну власність міста на підприємстві провели ремонт, і зараз ТЕЦ підготовлена ​​до стабільної роботи взимку. "Більш ніж за рік були відремонтовані корпуси станції, заробили столові", - розповів Кітанін.

Довідка "SQ". ТЕЦ-3 - перша теплоелектростанція в СРСР, побудована і змонтована радянськими фахівцями на вітчизняному обладнанні. Пуск ТЕЦ-3 відбувся 1 серпня 1934 р. на ТЕЦ-3 встановлено вісім енергетичних котлоагрегатів різних параметрів, п'ять водогрійних котлів потужністю 100 і 180 Гкал і п'ять турбоагрегатів різної потужності. Встановлена ​​сумарна електрична потужність складає 86 МВт, встановлена ​​теплова потужність - 1092 Гкал.

Вироблювана на ТЕЦ-3 теплова енергія забезпечує 25% усієї потреби централізованого теплопостачання Харкова в опалювальний період і до 50% гарячого водопостачання в неопалювальний період у семи районах міста: Дзержинському, Київському, Комінтернівському, Московському, Фрунзенському, Орджонікідзевському, Червонозаводському. Забезпечує теплопостачанням і гарячим водопостачанням 1929 будинків, 63 школи, 47 дошкільних і 41 лікувальний заклад.