У небі над Харковом спостерігали незвичайне атмосферне явище – місячне гало. Фото опублікував харківський астроном Володимир Кажанов.

"Тільки уявіть, який шлях пройшло світло від Сонця до ваших очей. Подолавши відстань близько 150 мільйонів кілометрів від Сонця, світло зустрічає на своєму шляху поверхню Місяця, відбивається від неї і ще 380 тисяч кілометрів мчить до Землі. Зустрівши кристали льоду в атмосфері Землі, світло заломлюється на кристалах", - пояснив астроном.

Заломлення світла кристалами льоду перетворює атмосферу на гігантську лінзу, і це викликає появу яскравих кілець світла навколо Місяця чи Сонця, залежно від цього, коли з'являється гало – вдень чи вночі. Місячне гало з'являється, коли світло переломлюється на висоті від 6 до 12 км.

Це схоже на те, як створюється веселка, але кольори в місячному гало часто занадто тьмяні, щоб їх можна було побачити неозброєним оком, і вони помітніші в сонячному гало. Таке явище може бути будь-якої пори року, але найчастіше гало можна спостерігати взимку. Найчастіше цю оптичну ілюзію можна побачити, коли яскравий повний або майже повний Місяць прихований за тонкими пір'ястими хмарами.

Фото: Володимир Кажанов