У селі Семенівка Ізюмського району Харківської області залишився один мешканець. Це 64-річний Володимир Котляров, який мешкає там усе своє життя, пише "Суспільне".

Чоловік пережив п'ять місяців окупації та не виїжджав із села з початку повномасштабного вторгнення.

Котляров живе без світла, новини дізнається по радіо, пенсію та продукти привозить "Укрпошта", хліб - староста. Час від часу його провідують волонтери. У квітні 2022 року росіяни обстріляли дім пенсіонера з автоматів, а потім закинули гранату, так для нього почалась окупація.

"Коли росіяни зайшли в село, спочатку автоматами стріляли по вікнах, по дверях хат. Я був у другій кімнаті. Закричали: лягай! Не знаю, як я встиг із дивана скотитися на підлогу й закотитися за стінку. Гахнуло, але мене не зачепило. Пройшло 5-10 хвилин, зайшли й кажуть: "Ну, що ти тут, живий, не зачепило?". Відповідаю: "Ні", — розповідає Володимир.

Два місяці чоловік прожив у родичів у сусідньому будинку. Коли потеплішало, вирішив повернутися і побачив, що в його домі оселилися 10 окупантів.

"Відразу мене спитали: де будеш жити? Я кажу: піду в погріб. Тому що стріляли кожен день", — розповідає житель села.

Крім нього, під час окупації у селі залишалася ще одна жінка, яка після деокупації виїхала в Ізюм.

За словами Володимира, у селі стояла російська танкова рота, гармати та "Гради". Там були і "деенерівці", і донські козаки. В пам’яті чоловіка багато історій про влаштований окупантами безлад та пияцтво.

"Один напився, схопив автомат, побіг до начальства й почав кричати: я хочу бути командиром взводу чи роти. Вони його скрутили, автомат забрали, до дерева прив’язали, і він цілу ніч прив’язаний коло дерева сидів. І автомати губили. Понапиваються, а тоді вранці ходять по селу автомати шукають", — розповідає Володимир.

До війни магазину у селі не було, і коли у Володимира закінчилася їжа, він звертався до окупантів, вони давали суп, кашу і хліб. З будинку чоловіка росіяни вкрали усю побутову техніку,  проводку здали на мідь, пошкодили електроопори та заради наживи пошкодили трансформатор.

Переїжджати Володимир не планує попри те, що має квартиру сестри в Ізюмі. За його підрахунками, пенсії у 3000 гривень йому ледь вистачить на оплату комунальних платежів. Свій будинок взимку він планує опалювати пелетами, які передала місцева військова адміністрація.

Також чоловік має курчат та піклується про шестимісячну кішку Мариську.

"Я її ледве вигодував. Малесеньке було, а молока не було. Я їй згущене молоко колотив, макарони варив. Потихеньку вижила", — говорить Володимир.

Коли стемніє, Володимир підсвічує свій будинок двома ліхтариками, які привіз староста.

До війни у селі проживало до 40 людей, переважно дачники. Наразі там пошкоджено приблизно 90% будинків, повідомив староста Малокомишуваського округу Юрій Третьяков.

За його словами, Семенівки наразі немає в плані на підключення електроенергії. Село повністю знеструмлене з весни 2023 року через пошкодження обстрілами опор і дротів.

Фото: Суспільне Харків