65f03ab37cbc4.webp
Запалення вуха, також відоме як отит — це болючий та дискомфортний стан. Людина відчуває біль, свербіж, набряк тощо. У таких випадках виникає запитання “Що робити, коли болять вуха?”. Відповідь на нього ми плануємо дати нижче. Якщо коротко, слід звернутись до лікаря, разом визначити оптимальні засоби та замовити ліки онлайн з доставкою. А тепер детальніше!

Запалення вуха (отит) — це захворювання, яке зазвичай виникає під впливом інфекцій, бактерій, вірусів та грибків. Характерними симптомами отиту є біль у вусі, свербіж, закладеність, погіршення слуху, виділення тощо. Ці ознаки здатні викликати дискомфорт, і принагідно впливати на якість життя та функціонування у суспільстві. Здебільшого запалення вуха вражає:

  • дітей до 3-х років,
  • осіб зі зниженим імунітетом,
  • людей, схильних до алергії,
  • тих, хто часто перебуває в місцях, сприятливих для розповсюдження інфекцій (зокрема, дитсадках, школах),
  • тих, хто вже має супутні захворювання або вроджені вади вух.

Появу захворювання можуть зумовити й інші фактори. Наприклад, неналежна гігієна вух (використання ватних паличок), агресивне чи шкідливе середовище, захворювання верхніх дихальних шляхів, перепади тиску та ін.

Лікування запалення вух

Отит — це серйозне захворювання. Воно може стати причиною різноманітних ускладнень та інших хвороб. Передусім мова про втрату слуху, розвиток менінгіту, поширення інфекції на інші органи, а в окремих випадках про загрозу життю. Тому з появою хоча б одного симптому слід звернутись до отоларинголога за консультацією та підбором оптимальних крапель та таблеток від запалення вуха.
онлайн аптека eTabletka

“Як швидко зняти біль у вусі?” - запитаєте ви. Часто лікарі рекомендують використовувати спеціальні краплі для вух від болю. Позаяк до їх складу входять різноманітні анестетики та протизапальні компоненти, спрямовані на знеболення та зняття запалення. Компанію їм можуть складати протизапальні ліки, такі як ібупрофен та мірамістин, які також здатні зменшити запалення, набряк і біль у вусі.

У разі, якщо збудником хвороби є грибок, передбачені протигрибкові засоби на кшталт клотримазолу. На додачу застосовуються вушні краплі при закладеності вуха. Вони допомагають очистити їх від бруду та вушного воску. Нерідко такі засоби складаються з елементів, які мають антисептичні властивості.

У складних випадках захворювання лікар може призначити антибіотик від запалення вуха. Застосовують цю категорію препаратів у ситуаціях, коли запалення має бактеріальну природу, а також у разі невдачі інших засобів. Антибіотики запобігають розмноженню бактерій, внаслідок чого відбувається зменшення запалення та швидке відновлення організму. Проте вони мають низку протипоказань, які потрібно врахувати перед застосуванням. Тому призначаються винятково лікарем і вживаються під його поглядом. Самолікування запалення вух може бути шкідливим і небезпечним.

Профілактика

Для запобігання запалення вух варто:

1. Приділяти увагу гігієні вух. Але робити це обережно, щоб не травмувати вушний канал.

2. Захищати вуха від стороннього впливу під час купання.

3. Мінімізувати перебування в місцях, які сприятливі для інфекцій.

4. Уникати шуму та яскравого світла.

5. Відпочивати та забезпечувати собі якісний сон.

6. Укріплювати імунну систему корисними звичками, збалансованою дієтою, спортом.

7. Піклуватись про стан здоровʼя, регулярно проходити медичні обстеження та за потреби звертатись до лікаря.

Сподіваємось, що отримана інформація принесе вам користь!

Самолікування може зашкодити вашому здоров'ю