Гарний нічний сон — важлива частина підтримання загального стану здоров'я. Регулярні проблеми із засинанням чи сном, які стають закономірністю, вказують на безсоння. Image Воно може призводити до відчуття втоми протягом дня, негативно впливати на фізичне та емоційне здоров'я, погіршувати настрій і здатність концентруватися на поточних справах. До того ж підвищується ризик розвитку депресії, ожиріння, хвороб серця та діабету. Тому рекомендують звернутися до лікаря, щоб виявити причини стану та оцінити його серйозність. За потреби медикаментозної допомоги можуть призначатися седативні та снодійні препарати, зокрема Барбовал: https://anc.ua/ru/product/barboval.

Причини безсоння

До частих факторів, які провокують поганий, неміцний сон належать:

  1. стрес, тривога чи депресія;
  2. погані умови для сну, такі як незручне ліжко, неправильна температура чи освітлення;
  3. шум;
  4. вживання алкоголю, нікотину, кофеїну, наркотиків;
  5. ненормований робочий графік (позмінно);
  6. хворобливі стани, наприклад симптоми артриту чи менопаузи.

Image

Як побороти безсоння

Існує декілька способів усунення безсоння в домашніх умовах:

  1. Вправи. Щоденна фізична активність корисна для загального стану здоров'я та покращує якість сну. Оскільки тренування вивільняють ендорфіни, які допомагають відчувати себе бадьорим та енергійним, краще займатися спортом на початку дня та уникати фізичних вправ менше ніж за дві години до сну.
  2. Гігієна сну. Основне правило — дотримуватися графіка нічного відпочинку, а саме — встановити регулярний час сну та пробудження, щоб організм звик спати в ці години.
  3. Харчування. Не рекомендується вживати важку їжу за дві години до відпочинку. Це стосується також алкоголю та кофеїну, які ускладнюють засинання. Бажано припинити пити напої, що містять кофеїн, до середини дня й уникати алкоголю після вечері. Ефективним способом подолати безсоння вважається вживання ромашкового чаю або теплого молока перед сном. Обидва впливають на мозок, завдяки чому легше заснути.
  4. Освітлення (природне та штучне). Використовуйте щільні штори або жалюзі в спальні, щоб захиститися від світла, яке може розбудити. Альтернатива їм — маска для сну. Не слід дивитися телевізор або користуватися гаджетами перед сном. Вони стимулюють центральну нервову систему. Натомість краще почитати книгу, прийняти ванну чи послухати музику. В окремих випадках варто прийняти рослинні снодійні, які можна купити на https://anc.ua/ru.
  5. Релаксація. Намагайтеся завершити найскладніші завдання на початку дня, а не за пару годин до сну. Зробіть свою спальню комфортною для відпочинку, приглушивши світло, за можливості знизивши температуру та зменшивши шум.

Сховайте годинник у своїй кімнаті, щоб у вас не виникало спокуси дивитися на нього вночі й думати про час. Що більше ви турбуєтеся про сон, то складніше буде заснути та подолати безсоння.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я