Якщо є приватний будинок, то він не може обійтись без допоміжного інженерного обладнання. До переліку увійшли і водостічні системи, які відіграють важливу роль у випадку атмосферних опадів. Адже інакше вода буде попадати всередину з усіма шкідливими наслідками. Окрім того з часом псується і фундамент.

Як обрати необхідну конструкцію

Усі водостічні системи розділені на 2 типи: внутрішні та зовнішні. Перший варіант облаштовують у багатоповерхових будинках, які мають плоский дах. Усі необхідні труби прокладено у середині будівлі.

У свою чергу зовнішні системи облаштовують у приватних будинках вздовж зовнішніх стін. З покрівлі даху вода потрапляє у жолоби, потім у труби та лівневу каналізацію.

Якщо мова йде саме про зовнішній варіант, при обранні системи враховуються розмір будинку, кліматичні умови місцевості, конфігурацію даху (плоский або з уклоном). Має також своє значення приблизний обсяг води. Від нього залежить діаметр труб.

Матеріали, які використовуються для виготовлення

Сучасні водостічні системи роблять зазвичай з ПВХ або металу. Перший варіант разом з невеликою вагою відрізняється наступними перевагами:

  • простота монтажу з використання лише особливого клею;
  • стійкість до корозії, сонячних променів та різних хімічних впливів (кислоти, шкідливі речовини у дощової воді);
  • температурний діапазон знаходиться в межах від -40 до + 70 градусів.

Вода, що стікає пластиковими трубами, не спричиняє зайвого шуму, який дошкулятиме мешканцям житла. До того ж можна обрати колір систему в залежності від відтінків даху або фасаду. Серед недоліків варто зазначити чутливість до механічних навантажень.

У свою чергу металевий варіант доцільно обрати тоді, коли дах складено з металочерепиці. Для захисту від корозії на сталь або обраний сплав попередньо наноситься спеціальне покриття. Перевагами такого типу конструкції є довговічність, стійкість перед механічними навантаженнями або перепадами температур. Проте система має відчутну вагу. Тому попередньо слід продумати схему кріплення.

Конкретний тип водостічного блока допоможуть обрати фахівці компанії в залежності від типу та розміру будинку, місця його розташування. Враховуються також і фінансові можливості клієнта. На стадії оформлення замовлення робляться усі необхідні розрахунки. Надаються також вичерпні консультації щодо особливостей монтажу.