За останній рік відбулось рекордне скорочення населення України, до чого призвели недоступність медицини і падіння рівня життя в країні. Про це заявила лікар-інфекціоніст, депутат партії «Наш край» Світлана Федорова.

«У 2021 році був встановлений антирекорд природнього зменшення чисельності населення за останнє десятиліття. За 11 місяців 2021 року порівняно з усім 2020-м померло на 399 тис. осіб більше, ніж народилося. До такої катастрофічної ситуації призвели падіння рівня життя людей: зарплати і пенсії не корелюються з цінами і тарифами, виплати на дітей мізерні порівняно з витратами, молодь активно виїжджає закордон», - зазначила Світлана Федорова.

Лікар-інфекціоніст вважає, що важливим чинником в негативній динаміці є і суцільне знищення медицини в країні. Так, до 2016 року в Україні діяла модель національної системи охорони здоров’я Семашка, яку було повністю зруйновано після старту реформи, але на її місці так і не збудували нову.

«На сьогодні, завдяки діям Супрун-Ляшка, медицина стала недоступною для людей – вони створили реформу, в якій закриваються лікарні, знищуються цілі медичні напрямки, зростає смертність, катастрофічно знижується народжуваність, профільні фахівці йдуть із професій, а українці місяцями не можуть записатися до потрібного лікаря. Сьогоднішня система охорони здоров’я не просто хвора, їй поставлено смертний вирок діями некомпетентних людей», - коментує депутат партії «Наш край».

Звичайно, до збільшення розриву між народжуваністю та смертністю призвела також пандемія. «Омікрон» вже накрив Україну і за прогнозами буде ширитися країною аж до липня, проте основний спалах захворюваності експерти очікують у найближчі 1,5-2 місяці.

«А тим часом регіони, як і на початку пандемії, сповіщають про катастрофічну нестачу медикаментів, відсутність запасів кисню, шалений брак персоналу. Лікарні забезпечені на 20-50% максимум залежно від регіону. «Наш край» наполягає: у країні мають бути терміново ухвалені Економічна стратегія розвитку країни, яка б передбачала поступове та стабільне зростання рівня життя людей, а також Програма інфекційної безпеки. Це – конкретний і зрозумілий план дій, який допоможе взяти епідемію під контроль», - наголосила Світлана Федорова.

Документ має передбачати аудит всіх медичних закладів та забезпечення лікарень всім необхідним. Також Програма має містити комплекс заходів, який загальмує швидкість розповсюдження вірусу. Наприклад, зміна графіків роботи державних підприємств та закладів освіти, щоб зменшити пасажиропотік у часи пік. І авжеж регулярне знезараження шкіл, університетів, транспорту. Документ має передбачати залучення військових в разі потреби, наприклад, до розгортання польових госпіталів, механізм підтримки малого та середнього бізнесу.