A picture containing still life photography, outdoor, still life, ceramic  Description automatically generated

Історична «колиска» української кераміки – культура Трипілля та стародавньої Русі. Спочатку глиняні вироби випалювали на відкритих вогнищах, потім в печах. З появою гончарного кола гончарство стає окремим ремеслом. З часом глиняні вироби стали прикрашати орнаментом. Таким чином кераміка почала носити не тільки практичну, побутову, але й декоративну функцію.

У період трипільської культури гончарні вироби на території України вже визначались вишуканістю форм та оздобленням. Велике різноманіття страв української кухні та багата обрядова культура українців зумовили появу керамічного посуду різних форм та об’ємів. Українські знавці гончарного мистецтва виготовляли не лише різноманітний посуд для приготування, зберігання, подачі на стіл тих чи інших страв, а також декоративний посуд, кахлі, черепицю, дитячі іграшки. 

З того часу пройшли тисячоліття, за які наші майстри неймовірно зросли в технологіях, але при цьому зберегли традиції предків. Відродження гончарства як виду декоративно-ужиткового мистецтва, дозволяє сьогодні доторкнутися до тисячолітніх традицій гончарного ремесла та вдихнути нове життя у неповторні та самобутні вироби з мистецької глини.

Глина – це екологічно чистий матеріал, дарований нам природою та наповнений сонячною енергією. Глина – жива, пластична. Тому важливо відчувати її не лише руками, а й душею. Саме так відчуває глину майстриня з Artglina. У своїх роботах вона вміло передає свою захопленість лаконічністю і красою природи, як першоджерела чистих форм. Представлені в колекціях вироби — миски, тарілки, чайники, чашки, чудові комплекти глиняного посуду, прикраси — є цілком ексклюзивними та представлені в неймовірному асортименті техніки декорування.

Кожним своїм виробом з колекції кераміки Artglina підкреслює єдність з природою як основу мистецтва роботи з глиною. Саме природа надихає на створення унікальних виробів, вишуканих дизайнів, палітри ніжних кольорів та відтінків. Елегантне гравірування каменю символічним малюнком, автентичний стиль, неповторна краса зовнішнього та внутрішнього оздоблення – усе це надає керамічним виробам Artglina особливої вишуканості.

На створення кожного виробу майстриню надихає природа, зокрема її контрасти – величність каменів та скель, м’який дотик морських хвиль та життєдайна енергія сонця, ніжність весняних квітів та яскраві барви осіннього листя. 

З бажанням закарбувати красу природи у глині створена низка унікальних глиняних виробів ручної роботи, здатних зачарувати з першого погляду. Це дійсно вишукані, автентичні вироби з мистецької глини, виготовлені за оригінальними старовинними технологіями та виключно з натуральних екологічно чистих матеріалів та інгредієнтів.

 A picture containing still life photography, vase, artifact, pottery  Description automatically generated 

Кожен виріб має власну історію народження, що надає особливого колориту та унікальності. Наприклад, чаша ручної роботи Вегвізір з колекції “Вікінги” має унікальну мистецьку цінність у вигляді гравіювання Вігвізір. Згідно з багатьма легендами, цей символ майже завжди писався на кораблях вікінгів, щоб забезпечити їх майбутнє повернення додому. Ексклюзивний глиняний посуд демонструє найфантастичніші ідеї дизайну кераміки та виражає захоплюючу силу духу та волелюбність скандинавського народу.

Історія величного скандинавського народу надихнула майстриню на створення колекції Вікінги, зокрема чаші Трикветр, як символа могутності, сили духу та витривалості. 

Чашка з колекції Весняні трави асоціюється з ніжністю, витонченістю та неповторною красою весняної природи. Зовнішній дизайн характеризується чудовим мистецьким гравіюванням, кожен штрих якого точно повторює обриси весняних квітів.

Можна нескінченно довго розповідати про усю колекцію глиняних виробів від Artglina, але найкращим рішенням буде відвідати крамничку та придбати унікальний виріб глини. Таким чином ви зможете переконатися, що кераміка та чашки ручної роботи від Artglina – це без сумніву вишукана естетика повсякденного життя.