Аліменти в Україні належать до однієї із найпоширеніших категорій сімейних справ. У даній статті ми розповімо про аліменти на дітей у 2024 році. Найперше, що потрібно розуміти так це те, що аліменти — це кошти на утримання дитини, а не на будь-якій інші потреби чи покупки. Хоч це і поширена категорія справ, але часто у громадян може виникати ряд питань та проблем із цим: як стягнути аліменти? Який розмір аліментів? На ці та інші питання ми надамо короткі відповіді у цій статті.

Як стягнути аліменти

Кошти на утримання дитини або дітей найчастіше стягуються в судовому порядку, тобто через суд. Бувають, звичайно, випадки, коли батьки можуть домовитися між собою та без суду, мирно і добровільно вирішують це питання.

Для початку Ви повинні визначитися як ви бажаєте стягувати аліменти. В цьому етапі радимо звернути за допомогою до адвоката по сімейних справах в Ірпені, Києві та по Україні: https://advocate-neroda.com.ua/services/shlyubno-simejni-spory.

Саме адвокат по аліментах допоможе Вам правильно визначити спосіб і розмір аліментів для їх отримання.

Стягнути аліменти через суд у 2024 році можна у такому вигляді:

  1. Частка від офіційного заробітку, доходу платника аліментів. Розмір частки від заробітку визначений сімейним законодавством та складає: на 1 спільну дитину — 1/4 частку, на 2 спільних дітей — 1/3 частку, на 3 і більше сумісних дітей — 1/2 частку, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, що встановлений державою, на кожну дитину окремо. Не варто забувати, що розмір цієї частки може змінювати як в більшу так і в меншу сторону залежно від конкретних обставин у справі.
  2. Тверда фіксована грошова сума щомісячно. Розмір цієї суми в якості аліментів визначається стягувачем аліментів з урахуванням обставин у справі.

Увага: саме стягувач аліментів обирає в якому вигляді та яким способом їх стягувати!

Розмір аліментів на дитину

Розмір аліментів на дітей у 2024 році прямо залежить від способу їх стягнення.

Якщо аліменти Ви стягуєте у вигляді частки від доходу їх платника, то розмір аліментів пропорційний отриманому офіційному доходу.

Якщо аліменти стягуються у твердій фіксованій грошовій сумі, то ця сума буде відображена у рішенні суду (наприклад 5 000 гривень щомісячно).

Мінімальні аліменти в 2024 році

Сімейне законодавство визначає нижню мінімальну межу аліментів, незалежно від способу їх стягнення. Ця межа прямо залежить від віку дитини та прожиткового мінімуму, який встановлюється на рівні держави. Тобто, менше цієї межі бути не може.

Наприклад, мінімальні аліменти у 2024 році на дитину становлять:

  • До 6 років — 2563 гривні.
  • Від 6 до 18 років — 3196 гривень.

Адвокат по аліментах: послуги, ціна

Аліменти — це категорія справ, яка часто проходить нервово та напружено для сторін. Тому, для того, щоб гарантовано отримати аліменти на дитину варто скористатися послугами адвоката по аліментах.

Адвокат по аліментах допоможе Вам:

  • Скласти позовну заяву про стягнення аліментів;
  • Представити інтереси в суді;
  • Надати консультацію по аліментах;
  • Отримати рішення суду та надати його до виконання.

Ціна послуг адвоката по сімейних справах

Вартість роботи адвоката при стягненні аліментів прямо залежить від обсягу роботи, необхідності зібраних документів, кількості судових засідань та способу стягнення аліментів.

Ви можете первісно звернутися на консультацію до адвоката по аліментах в Ірпені, Києві, визначитися із обсягом роботи та сформувати ціну за справу про аліменти.