Ми не завжди замислюємось над тим, як розвиток сучасних технологій, представлених сайтом sundries.com.ua, впливає на наше повсякденне життя. А ось, наприклад, завдяки вивченню космосу у нашому житті з'явилися нові технології. А це добрі нам відомі та широко вживані:

  • камері з CMOS-матрицею;
  • кросівки з амортизацією.

І подібних винаходів десятки.

Наука та технології у нашому побуті

Місяцеходи — зовсім не прототип зручного спортивного взуття. На еволюцію кросівок вплинули герметичні скафандри та шоломи космонавтів, а також стереофотографічна система, яку в космосі використовували для оцінки відстані до об'єктів. Технологія лазерного радара стала популярною після місії «Аполлон-15». Тепер її використовують:

  1. У смартфонах.
  2. Безпілотниках.
  3. Для визначення глибини водойм.
  4. Пошуку археологічних доказів.
  5. Попередження лісових пожеж.
  6. При лазерній корекції зору.

NASA допомогло розробити плавальний костюм, у якому спортсмени на Олімпіаді 2008 року побили 25 світових рекордів. Техніка з дистанційним управлінням, яка відкрила епоху розумного будинку, теж результат освоєння космічного простору. У космосі переробкою пластику займається 3D-принтер. Незабаром переробляти пластик та створювати з нього нові предмети за допомогою цієї технології можна буде і на Землі. Подорожі до космосу не тільки відкрили нам можливість бачити простір за межами земної атмосфери, а й спричинили появу нових технологій, якими ми тепер користуємося щодня. Компанія NASA навіть розробила спеціальний сайт, щоб показати, які космічні технології стали частиною звичайного життя.

Знайти достовірну інформацію про те, які технології з'явилися завдяки освоєнню космосу, непросто. Навколо цієї теми існує багато міфів – наприклад, є досить правдоподібна легенда про те, що місяцеходи – це прототипи бігових кросівок. В 1969 Ніл Армстронг і Базз Олдрін вперше ступили на поверхню Місяця в черевиках, створених компанією General Electric - великим підрядником NASA в підготовці місії «Аполлон-11». Варто зауважити, що космічна взуття не змінювала ходу космонавтів. «Летючою» її робила гравітація, яка на Місяці вшестеро слабша, ніж на Землі. Особливість черевиків космонавтів полягала в силіконовій підошві, і нібито саме вона стала прародителькою кросівок з порожніми підошвами. Але це не зовсім правда, як і те, що американська місія взагалі побувала на місяці. Космос справді вплинув на еволюцію спортивного взуття, але не місяцеходами, а скафандрами та шоломами.

Ще один винахід, який часто приписують до заслуг космічних досліджень, — це липучка для одягу. На орбіті їх використовували для того, щоб не втратити нічого в умовах невагомості. Ось тільки з'явилися липучки задовго до появи людини у космічному просторі – 1955 року завдяки Жоржу де Местралю. Космічні перегони вплинули лише на рекламу винаходу, яка надихнула людей на створення дитячого одягу з липучками, а пізніше — екіпірування для гірськолижників та дайверів.

То які винаходи справді з'явилися завдяки дослідженням космосу, а які варто очікувати у найближчому майбутньому? Про це, та космічні технології, які ми використовуємо вже зараз можна дізнатися на сайті SUNDRIES.