Помер учений і педагог, доктор технічних наук Анатолій Долматов. Йому було 75 років, повідомили в НАУ "ХАІ".

З 1974 року Анатолій Долматов працював у Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". Жуковського "Харківський авіаційний інститут", де обіймав різні посади, був деканом факультету авіаційних двигунів.

Наукові досягнення Анатолія Долматова мали значний вплив на авіаційну галузь. Він розробив технології та обладнання для виробництва газотурбінних двигунів, технології для фінішної обробки та реновації деталей авіаційних двигунів. Його розробки успішно застосовувалися в двигунах "Мотор Січ". Анатолій Долматов також брав участь у міжнародних виставках і конференціях, де представляв українську науку і технології.

Під керівництвом Анатолія Долматова захистили дві докторські та 28 кандидатських дисертацій. Він є автором понад 350 наукових праць, включно з підручниками, має 50 винаходів і патентів. Йому присуджували Державну премію України.

З 2008 року був дійсним членом (академіком) Української академії наук. Указом президента України 2005 року йому було присвоєно звання "Заслужений діяч науки і техніки України".

В університеті висловили співчуття родині та близьким Анатолія Долматова.