Поранена енергетик Олена Цвященко врятувала від блекауту Лозову в Харківській області, пише "Город Х".

Олена працює електромонтером на підстанції "Лозова-районна". Навесні 2022 року під час масованого ракетного обстрілу електропідстанції жінка, ризикуючи життям, врятувала місто від затяжного відключення електрики.

У квітні 2022 року Олена заступила на зміну. Вона провела огляд обладнання, зайшла в приміщення пульта управління. О пів на п'яту дня Лозову обстріляли ракетами. 

"Ми не чули звуку ракети. Одна секунда і - вибух. Я була якраз за столом. Пригнулася - боялася, що на голову щось упаде.  Потім вибігла разом зі слюсарем на вулицю: а раптом ще одна ракета. Трансформатор загорівся. Вікон не було", - згадує Олена.

Олена була поранена. Спочатку їй здалося, що в голові застрягло скло. Потім лікарі сказали, що кров текла з вуха від контузії. Жінка попросила диспетчера викликати "швидку" та пожежну. Сама разом зі слюсарем повернулася на пульт оперативного реагування, відключала обладнання. 

"Звичайно, я туди не хотіла повертатися. Але розуміла, якщо вогонь піде далі, то наслідки будуть жахливішими - Лозова надовго залишиться без світла, без води... Пересилила страх. Згадала інструкцію з ліквідації аварійної ситуації. Це все відбувалося автоматично. Потім з'явилася наша тероборона, і мене вивели з приміщення", - розповідає Олена.

Чоловік Олени, який розумів, де стався вибух, помчав по "швидку" для дружини. 

Медики витягли осколки з пораненої. Накладати шви не знадобилося. Три дні Олена провела в лікарні. Чоловік був проти того, щоб Олена поверталася на роботу. Але жінка прийняла інше рішення. 

"Сказала - буду працювати, бо люблю свою роботу", - каже Олена.

Після початку вторгнення, розповіла жінка, були думки виїхати з Лозової в менш небезпечне місце. Але родина вирішила залишитися. За мужність і професіоналізм Олену нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Сама Олена не вважає свій вчинок героїчним. Каже, що виконувала свою роботу, яку любить і знає.