Як харків'янам підготуватися до опалювального сезону, розповів Голова Ради Української Асоціації поновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

"Думаю, харків'яни не будуть інвестувати в утеплення стін багатоквартирних будинків. Вихід є в таких варіантах, як розміщення фольгової ізоляції або звичайної фольги за батареями, щоб не опалювати стіну, а зосередити потік теплової енергії всередину приміщення. По-друге, ще заклеювання вікон, не забувати про старі бабусині килими, які раніше не тільки для прикраси житла використовувалися, а й для утеплення, це стосується тих приміщень, під якими є підвальне або комерційне приміщення, а також об'єктів соціальної сфери: наприклад, поліклінік, бібліотек, - зазначив Ігнатьєв.

"У приватному будинку грає велику роль біомаса: якщо є законсервована піч, то краще зараз перевірити димар, щоб була тяга, запросити представника ДСНС, щоб у вас був акт про те, що працює димар, зробити запас дров та дощок. Але при цьому пам'ятати про безпеку і не заходити до лісів та лісосмуг, де відбувалися бойові дії", - поділився експерт.

Станіслав Ігнатьєв не виключив використання "буржуйок" у харківських квартирах, але при цьому попередив про небезпеку.

"Потрібно перевірити розетки для включення електрообігрівача, щоб вони були справні та мали заземлення, перевірити справність автоматів та "пробок". Про використання "буржуйок". З пожежної та санітарної точок зору установка таких приладів опалення неприпустима, але людям, чиї будинки розбиті, наприклад , на Салтівці потрібно буде якось виживати. У багатоквартирній забудові використання відкритого вогню для опалення заборонено законодавством", - розповів Ігнатьєв.

Нагадаємо, у Барвінківській громаді готуються до опалювального сезону, і через відсутність газу місцева влада розглядає питання централізованої заготівлі дров.