25 грудня - католицьке Різдво, а також день введення радянських військ до Афганістану.

Довідка "SQ". Різдво є святом, встановленим на спогад про народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Різдво Христове - одне з найважливіших християнських свят і є державним святом у більш ніж 100 країнах світу. Католицька церква відзначає Різдво 25 грудня.

Питання про реальну дату народження Ісуса Христа є суперечливим і неоднозначно вирішеним серед церковних авторів. Можливо, вибір 25 грудня пов'язаний з припаданням на цей день язичницького свята "Народження Сонця Непереможного", яке з прийняттям у Римі християнства наповнився новим змістом.

Згідно одній із сучасних гіпотез, вибір дати Різдва стався через одночасне святкування ранніми християнами Боговтілення (зачаття Христа) і Пасхи; відповідно, в результаті додавання до цієї дати (25 березня) 9 місяців Різдво довелося на день зимового сонцестояння.

Свято католицького Різдва Христового має п'ять днів передсвяття (з 20 до 24 грудня) і шість днів постпразднества. У переддень свята, або в день навечір'я (24 грудня), дотримуються особливо суворого посту, що отримав назву Святвечір, оскільки в цей день вживається в їжу сочиво - зварені з медом пшеничні або ячмінні зерна. За традицією, піст Святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зірки. У навечір'я свята згадуються старозавітні пророцтва і події, пов'язані з Різдвом Спасителя. Різдвяні богослужіння відбуваються три рази: опівночі, на зорі й удень, що символізує Різдво Христове в лоні Бога-Отця, у лоні Богоматері й у душі кожного християнина.

Характерним елементом свята Різдва є звичай встановлювати в будинках вбрані дерева ялини. Ця язичницька традиція зародилася у німецьких народів, в обрядовості яких ялина була символом життя і родючості. З поширенням християнства серед народів Центральної та Північної Європи прикрашена різнобарвними кулями ялина знаходить нову символіку: її стали встановлювати в будинках 24 грудня як символ райського древа з рясними плодами.

25 грудня - день введення радянських військ до Афганістану. У цей день у 1979 р. до Афганістану по мосту через р.Аму-Дар'я увійшли війська 40-ї армії СРСР. Уведенням радянських військ почалася так звана Афганська війна (1979-1989) - один з етапів громадянської війни в Афганістані, ознаменований присутністю в цій країні військового контингенту радянських військ.

За різними оцінками, в результаті цієї війни загинуло близько 1 млн. громадян Афганістану. Серед радянських воїнів більше 15 тис. осіб загинули, 54 тис. поранено, контужені, 416 тис. захворіли різними захворюваннями. У Харківській області мешкає 11 тис. 636 воїнів - учасників бойових дій на території інших держав (з них 406 - інваліди), а також 209 сімей загиблих військовослужбовців.