Конкурс на низку спеціальностей Харківського національного університету внутрішніх справ (ХНУВС) в 2010 р. склав п'ять чоловік на місце. Про це 25 серпня заявив "SQ" ректор ХНУВС Олександр Бандурка. За його словами, попередні п'ять років до університету не було реального конкурсу. Серед популярних спеціальностей - право, спеціальності з поглибленим вивченням іноземної мови (абітурієнти здають співбесіду з англійської мови), економіка і економічна безпека. У ХНУВС взяли 660 курсантів (на денне відділення на бюджет), в Херсонській та Кіровоградській філіях вузу - по 140 осіб.

Як повідомив О.Бандурка, цього року надходять у ХНУВС відрізнялися високими балами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та атестатів. "Але все-таки учні сільських шкіл були підготовлені гірше, ніж учні міських. Не тому що вони менш здатні, а тому, що умови в сільських школах гірше. У нас серед тих, хто вступив лише 20% учнів сільських шкіл. Це потрібно враховувати і створювати в країні рівні умови отримання освіти", - зазначив О.Бандурка.

Він також повідомив, що вступна кампанія цього року мала ще низку недоліків. Так, в Україні створена мережа ранньої профорієнтації на базі середніх навчальних закладів, до структури якої входять міліцейські ліцеї. В установах діти три роки вчаться за спецпрограмою, але при вступі до профільного ВНЗ не мають переваг перед іншими абітурієнтами. У ХНУВС подали заяви 70 випускників ліцею, було прийнято 68 (такий показник, за словами О.Бандурки, пояснюється високим рівнем підготовки), але вони пройшли всю кампанію на загальних підставах - здавали і тестування, і додатковий іспит, і співбесіду.

За словами О.Бандурки, ще одна проблема полягає в тому, що програми незалежного тестування є надто складними. Вони повинні бути розраховані на середнього учня і на шкільну програму, але насправді розраховані на те, що учень буде додатково займатися з репетитором.

Довідка "SQ". У ХНУВС працюють 50 професорів і докторів наук, більше 400 доцентів, кандидатів наук. Існує власна система підготовки науково-педагогічних кадрів в ад'юнктурі та докторантурі за 14 спеціальностями.
Науково-дослідницькою діяльністю в університеті займаються 6 навчально-наукових інститутів, 47 кафедр, 6 наукових і науково-дослідних лабораторій, відділ організації наукової роботи, комісія з координації та розгляду тим дисертаційних досліджень, докторантура та ад'юнктура, науково-технічний інформаційно-комп'ютерний центр.