"АТ "Укртелеком" свідомо веде політику скорочення мережі дротового радіо в рамках оптимізації непродуктивних напрямків діяльності", - заявила "SQ" заступник генерального директора Харківської державної обласної телерадіокомпанії з радіомовлення Віталіна Зіньківська. За її словами, зокрема, з різних районів області надходять неофіційні відомості про те, що служби "Укртелекому" не хочуть усувати поломки радіомережі.

Як зазначила В.Зіньківська, зі спілкування з техніками "Укртелекому" стало відомо, що ремонт мереж дротового радіо для них невигідний, оскільки потрібні виїзд автовишки та інші витрати. "Укртелеком" також планує збільшити абонентську плату за дротове радіо. Зараз вона становить шість гривень на місяць, а планують збільшити до дев'яти. "Я боюся, що це викличе нову хвилю відмов від радіо, оскільки люди рахують кожну копійку", - зазначила В.Зіньківська.

За її словами, дротове радіо, незважаючи на посилення конкуренції з боку ефірного радіо, продовжує бути дуже популярним у населення. Опитування показують, що на питання, якому місцевому радіо довіряють люди, кожен третій з опитаних каже, що довірє дротовому радіо.

У 1990 р. в Україні було до 20 млн. радіоточок, зараз залишилося 2,5 млн. У Харківській області була одна з найбільш розгалужених мереж з 1 млн. радіточок. "Зараз це в минулому. Дротова мережа була віддана "Укртелекому", і впливати на мережі ми не можемо. Організація власної керівної служби - теж складна й витратна справа. Ще одна проблема - відсутність радіоприймачів для проводового мовлення. Але нас досить багато людей слухають по ефірному радіо. Це, зокрема, видно, коли організовується пряма "гаряча" телефонна лінія щодо важливого для людей питання. У цьому випадку дзвінків слухачів не менше, ніж 10 років тому. За годину може вступити до 100 дзвінків на програму "Пенсії. Що потрібно знати", - зазначила В.Зіньківська.

За її словами, обласне радіо веде мовлення на ультракоротких хвилях на частоті 67,1 (Національне радіо) та Харків-2 на частоті 69,2. "Але і в цьому випадку не все благополучно. Недорогі радіоприймачі (вартістю 30-40 грн.) продаються з короткою шкалою від 80 до 100 гривень і приймати нашу хвилю люди не можуть. Я не бачу виходу з цієї ситуації, як можна донести до слухачів наше державне радіо. Повинна бути державна програма", - підкреслила В.Зіньківська.