Для в'їзду в прикордонні райони Харківської області тепер потрібен дозвіл Державної прикордонної служби. Про це йдеться у постанові Кабміну від 7 грудня.

Постанова передбачає, що:

  • громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу;
  • особам, які планують в’їжджати до прикордонної зони, перебувати там та проводити роботи у межах прикордонної смуги, необхідно отримати дозвіл у відповідного органу ДПСУ;
  • дозвіл необхідно отримувати як фізичним. так і юридичним особам;
  • дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника;
  • обмеження у вільному в'їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі існують на ділянці завширшки 5 км від лінії держкордону.

Також уряд заборонив вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в зоні вздовж лінії державного кордону України з РФ і Республікою Білорусь завширшки до 2 км. Для інших ділянок кордону ця зона становить 30-50 метрів.

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телеканалу "Еспресо" розказав, що простіше дозвіл оформити у прикордонного загону, на ділянці якого люди планують перебувати. Передбачається, що протягом 10 днів прикордонні загони будуть видавати такі дозволи або ж відмовляти. 

У Держприкордонслужбі пояснюють, що це стосується тільки людей, що не прописані у населених пунктах прикордоння. Місцеві мешканці можуть вільно пересуватися не тільки своїми селами, але й полями, лісами, окрім тих ділянок, де це забороняють військові. 

Голова Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов розказав, що поки чекає уточнень від Держприкордонслужби щодо цього рішення, пише KHARKIV Today.

"Командир прикордонного загону мені повідомив, що нададуть пояснення на початку року і, скоріше за все, рішення почне діяти уже у другій декаді січня 2024 року. Поки що працюємо за старими правилами. Нові не стосуватимуться місцевих жителів прикордонних сіл", - сказав Усов.

Голова Дергачівської військової адміністрації В'ячеслав Задоренко повідомив, що у громаді давно налагодили систему перепусток. За ними звертаються усі, хто хоче дістатися Козачої Лопані та села Токарівка: рідні місцевих жителів, близькі, волонтери, представники благодійних організацій, які везуть гуманітарну допомогу, та люди, які мають право власності на землю або нерухомість у цих населених пунктах.

"Щоб отримати одноразовий документ на в'їзд, звертаються до Дергачівської адміністрації. Як буде за новими правилами, ми поки що не знаємо", - каже В'ячеслав Задоренко.